Blog

Lekcja historii z Napoleonem

O tym, że puzzle są doskonałym wsparciem edukacji wie chyba każdy, kto kiedyś układał je z dzieckiem. Młodzi puzzomaniacy uwielbiają zadawać pytania dotyczące układanki, chcą wiedzieć wszystko na temat obrazka, który wyłania się z setek elementów. Puzzle sprawdzą się wtedy, kiedy chcemy w dziecku rozwinąć zainteresowanie geografią, biologią czy sztuką. Mogą być także świetnym wsparciem przy nauce historii.

“Początki Państwa Polskiego” – edukacyjne puzzle inne niż wszystkie!

Układanie puzzli to wyśmienita zabawa dla całej rodziny. Mogą cieszyć się nią nie tylko dzieci, ale także dorośli. Tym razem chcemy przedstawić Wam jednak niesamowitą gratkę stworzoną wyłącznie z myślą o najmłodszych. Poznajcie “Początki Państwa Polskiego” – historyczne puzzle o nieocenionych walorach edukacyjnych!

Kup dziecku puzzle!

O tym, że dzieci kochają puzzle wie niemal każdy rodzic – układanki to frajda dla pociechy w przeróżnym wieku. Co więcej, puzzle sporo mogą nauczyć – i to nie tylko tego, gdzie leży miasto, którego panoramę właśnie oglądamy, czy gdzie mieszkają przedstawione na obrazku zwierzaki!

Humorystyczna historia w kawałkach

Puzzle od samego początku swego istnienia służyły jako pomoc w nauce. Pierwsze z nich były przecież mapami naklejonymi na cieniutkie drewniane deseczki, które następnie przecinane były wzdłuż granic państw i służyły do przyjemniejszej wersji nauki geografii. Puzzle mogą być także świetnym wsparciem do nauki innych przedmiotów – w tym historii. Oczywiście jeśli temat ten potraktujemy z odpowiednią dawką poczucia humoru oraz z przymrużeniem oka.

Puzzle atrakcją muzeum

Dzięki puzzlom można wiele się nauczyć – poznać sztukę, geografię, podziwiać najpiękniejsze miejsca na świecie. Puzzle uczą także cierpliwości, wytrwałości, rozwijają myślenie przestrzenne oraz uwagę. Puzzle mogą jednak przydać się także jako pomoce edukacyjne większego kalibru, co świetnie pokazuje zupełnie niezwykła ekspozycja Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

Nieskończone puzzle

Jak wyglądają puzzle każdy widzi. Od lat pozostają one właściwie niezmienione – drobne kawałki dobrej jakości kartonu, z nadrukowanym lśniącym fragmentem większego obrazu. Obrazu, który po złożeniu wsadzić można w prostokątną ramę i zawiesić na ścianie. Zasadnicza idea puzzli jest więc wciąż taka sama – nawet, gdy nie do końca jesteśmy świadomi, co akurat układamy, jak w przypadku serii Wasgij?.

Jak ułożyć neuron, czyli w obronie puzzli online

Układanie puzzli online to kwestia skomplikowana. W każdym razie dla każdego puzzlomaniaka. Nie jest to oczywiście zajęcie, które z tradycyjnymi puzzlami można swobodnie porównywać. Różnią się od siebie jak krzesło i fotel na biegunach. Niby na jednym i drugim się siedzi, ale całkiem inaczej. Tak też jest z układanką – niby chodzi o to samo, ale jednak zupełnie nie tak samo się to robi.

Złóż sobie mapę

Pamiętacie kto wymyślił puzzle? John Spilsbury. Pamiętacie po co? Aby ułatwić oraz ubarwić sobie nudną naukę państw świata i ich lokalizacji. Jak to zrobił? Naklejając mapę na cieniutką drewnianą deseczkę, a następnie przecinając ją wzdłuż granic wyszczególnionych krajów.