Blog

Świat puzzlami mapowany

Mapy mogą nam się kojarzyć na wiele sposobów. Jedni kojarzą je z niezbyt twórczymi lekcjami geografii, gdzie musieli na pamięć wykuwać lokalizacje dziesiątek miast i regionów. Drudzy będą je kojarzyć z przygodą podróży. A Wy powinniście kojarzyć je z puzzlami!

Lekcja historii z Napoleonem

O tym, że puzzle są doskonałym wsparciem edukacji wie chyba każdy, kto kiedyś układał je z dzieckiem. Młodzi puzzomaniacy uwielbiają zadawać pytania dotyczące układanki, chcą wiedzieć wszystko na temat obrazka, który wyłania się z setek elementów. Puzzle sprawdzą się wtedy, kiedy chcemy w dziecku rozwinąć zainteresowanie geografią, biologią czy sztuką. Mogą być także świetnym wsparciem przy nauce historii.

“Początki Państwa Polskiego” – edukacyjne puzzle inne niż wszystkie!

Układanie puzzli to wyśmienita zabawa dla całej rodziny. Mogą cieszyć się nią nie tylko dzieci, ale także dorośli. Tym razem chcemy przedstawić Wam jednak niesamowitą gratkę stworzoną wyłącznie z myślą o najmłodszych. Poznajcie “Początki Państwa Polskiego” – historyczne puzzle o nieocenionych walorach edukacyjnych!

Kup dziecku puzzle!

O tym, że dzieci kochają puzzle wie niemal każdy rodzic – układanki to frajda dla pociechy w przeróżnym wieku. Co więcej, puzzle sporo mogą nauczyć – i to nie tylko tego, gdzie leży miasto, którego panoramę właśnie oglądamy, czy gdzie mieszkają przedstawione na obrazku zwierzaki!

Historia Polski do poskładania

To, że puzzle mogą stanowić doskonale wsparcie w procesie edukacji nie jest dla nikogo niespodzianką. Układając je, można świetnie poznać sztukę – wystarczy dzieci zainteresować zestawami przedstawiającymi arcydzieła światowego malarstwa – oraz geografię, której najprościej uczy się składając w jedną całość setki elementów mapy.

Humorystyczna historia w kawałkach

Puzzle od samego początku swego istnienia służyły jako pomoc w nauce. Pierwsze z nich były przecież mapami naklejonymi na cieniutkie drewniane deseczki, które następnie przecinane były wzdłuż granic państw i służyły do przyjemniejszej wersji nauki geografii. Puzzle mogą być także świetnym wsparciem do nauki innych przedmiotów – w tym historii. Oczywiście jeśli temat ten potraktujemy z odpowiednią dawką poczucia humoru oraz z przymrużeniem oka.

Puzzle atrakcją muzeum

Dzięki puzzlom można wiele się nauczyć – poznać sztukę, geografię, podziwiać najpiękniejsze miejsca na świecie. Puzzle uczą także cierpliwości, wytrwałości, rozwijają myślenie przestrzenne oraz uwagę. Puzzle mogą jednak przydać się także jako pomoce edukacyjne większego kalibru, co świetnie pokazuje zupełnie niezwykła ekspozycja Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

Puzzle nauczą kodowania!

Wszystkim nam puzzle kojarzą się z jednym – kolorową masą kartonowych elementów, które układamy w mniej lub bardziej skomplikowany obraz. A jednak puzzle służyć do czegoś więcej. Czegoś całkowicie odmiennego. Do nauki kodowania!