Piekło daltonisty. Puzzle tysiąca kolorów

puzzle cmyk

Sprawdź, jak radzisz sobie z odróżnianiem kolorów i spróbuj ułożyć te puzzle. Gra 1000 kolorów jest układanką, polegającą na złożeniu w całość gamy kolorów CMYK. Jeśli największą trudność sprawia ci układanie tła obrazka, np. nieba lub wody, to przy tych puzzlach po prostu osiwiejesz.

Autorem tego nietypowego zestawu jest współczesny grafik, artysta i designer Clemens Habicht. Jego puzzle przedstawiają paletę barw CMYK. Jest to znany wszystkim informatykom i poligrafom zestaw czterech podstawowych barw (cyjan, magenta, yellow i black), które miesza się tworząc dowolną barwę. Puzzle przedstawiają całą gamę, a więc także przejścia kolorystyczne pomiędzy czterema podstawowymi barwami.

CMYK

Najtrudniejsze jest to, że każdy element posiada zupełnie inny kolor. Puzzle pocięto na 1000 kawałków, co daje 1000 kolorów do rozpoznania i ułożenia w taki sposób, aby pasował do pozostałych. Trzeba odkryć relację tworzenia się barw. Gdy układamy niebo czy inny tradycyjny rysunek, możemy posiłkować się przejściami barw i smugami. Tu mamy do czynienia z odseparowanymi kolorami. Brzmi niewykonalnie. Puzzle pochodzą z Australii i można je zamówić tu. Pierwsza seria została już wyprzedana!

1 Comment

Add Yours

Comments are closed.