“Początki Państwa Polskiego” – edukacyjne puzzle inne niż wszystkie!

Układanie puzzli to wyśmienita zabawa dla całej rodziny. Mogą cieszyć się nią nie tylko dzieci, ale także dorośli. Tym razem chcemy przedstawić Wam jednak niesamowitą gratkę stworzoną wyłącznie z myślą o najmłodszych. Poznajcie “Początki Państwa Polskiego” – historyczne puzzle o nieocenionych walorach edukacyjnych!

Historia nie musi być nudna!

Uczenie poprzez zabawę to najlepszy sposób na “włożenie” dzieciom wiedzy do głowy. Ślęczenie nad podręcznikami nie może się temu w żaden sposób równać! Nasi milusińscy kochają się przecież bawić, a ich wyobraźnia, jeśli tylko jej na to pozwolić, naprawdę nie zna granic. Każdy z rodziców z pewnością będzie więc zachwycony możliwością przekazania dziecku wiedzy podczas wspólnego układania puzzli. Czym jednak układanka od producenta QBUM wyróżnia się na tle innych? W końcu każde puzzle mają mniejszą lub większą wartość edukacyjną. Kiedy bliżej przyjrzycie się jednak “Początkom Państwa Polskiego”, zrozumiecie fenomen tego zestawu.

“Proces edukacyjny” podczas układania tych wyjątkowych puzzli rozpoczyna się już w momencie połączenia elementów obrazka, tworzącego zabawną i piękną ilustrację opowiadającą o historii naszego kraju. Najważniejsze sceny zostały opatrzone tabliczkami z tytułami i datami wydarzeń, dzięki którym łatwiej można je zinterpretować, a co ważniejsze – zapamiętać! Każda scena opisana jest także na estetycznym i wytrzymałym pudełku. Opisy przydadzą się nie tylko najmłodszym, ale również rodzicom, którzy potrzebują małej ściągawki podczas tłumaczenia swoim pociechom historycznych zawiłości.

Układanie to dopiero początek

Ułożenie wspomnianych puzzli, mimo że są one przeznaczone dla dzieci, może stanowić naprawdę spore wyzwanie. Wszystko przez nieregularne krawędzie układanki, która znacząco utrudnia proces łączenia elementów – bo nie wiadomo, która część “ramki” ma znaleźć się na górze, która na dole, a która po bokach obrazka (określenie tego przysparza w każdym razie więcej trudności niż w przypadku tradycyjnej układanki). Samo ułożenie obrazka to jednak dopiero początek rozrywki. Producenci proponują bowiem także zabawę na spostrzegawczość – trzeba odszukać na ilustracji określoną liczbę wskazanych przedmiotów, np. świec, tarcz, motyli, kwiatów itd. Dodatkowo, 10 scenek przerobiono na kolorowanki, co pomaga dzieciom rozwijać swoje zdolności plastyczne. Ale to nadal nie koniec! Chyba najlepszym elementem “Początków Państwa Polskiego” jest fakt, iż w ramach puzzli umieszczono także 6 gier. Przykładowo, gra “Na wesele” polega na tym, że uczestnicy mają wcielić się w wojowników, pragnących dotrzeć na ślub Mieszka I. Osoba, która uzyska najwięcej punktów zostaje ogłoszona pomocnikiem księcia.

Pod koniec zabawy, czyli po ułożeniu puzzli i przejściu gier, najmłodsi mogą sprawdzić swoją wiedzę w specjalnym quizie dołączonym do zestawu. Dzięki temu możliwa jest nie tylko dobra zabawa, ale także utrwalenie swojej wiedzy na temat powstawania Państwa Polskiego. Chyba nie trzeba już Was więcej przekonywać, że te puzzle to rewolucja wśród edukacyjnych układanek?