Blog

Od ilustracji dla dzieci do puzzli dla młodzieży

Wiele interesujących rysunków na puzzlach zawdzięczamy grafikom ,którzy rozpoczęli swoje kariery od ilustrowania książek dla dzieci. Przedstawiamy sylwetki dwóch z najbardziej rozpoznawalnych autorów. Producent puzzli firma HEYE  zaprasza od lat do współpracy […]

Humor i zabawa

Rozpoczynamy serię artykułów o znanych ilustratorach, których rysunki możemy zobaczyć w katalogach kilku producentów puzzli. Dowiemy się więcej […]

Sprawny mózg dzięki puzzlom

 

Wszyscy dobrze wiemy, że mózg to wcale nie jest mięsień. Jeśli jednak chcemy o niego dbać, to musimy o nim właśnie w ten sposób myśleć. Tak samo jak kulturyści na siłowni, musimy dostarczać mu niezbędnych wartości odżywczych, odpoczywać i przede wszystkim ćwiczyć!

Absurdalny świat Jana van Haasterena

Większość puzzlomaniaków doskonale kojarzy nazwisko Jana van Haasterena, utalentowanego rysownika, który od kilku dekad współpracuje z firmą Jumbo – światowej sławy producentem puzzli. Jego ilustracje przedstawiające gorączkowe sceny przepełnione są humorystycznymi detalami, a podzielone na setki kawałków już od lat dostarczają wyśmienitej rozrywki fanom układania puzzli.

Puzzlowi giganci

Dzięki sklepom internetowym z puzzlami jesteśmy dziś w stanie dotrzeć do każdej układanki, jaką sobie wymarzymy. Producenci puzzli dbają o różnorodność oferty i nieustannie zasypują nas nowościami, by usatysfakcjonować każdego puzzlomaniaka. Dziś chcemy przybliżyć historię dwóch z najbardziej znanych puzzlowych gigantów.

Pan Mirosław wdrapał się na puzzlowy Everest!

Jego największą pasją są puzzle – największą bo trwa już od siedemnastu lat. Wystarczyć rzucić okiem na jego mieszkanie – nie sposób znaleźć tam choćby kawałek przestrzeni, które nie zostało przeznaczone na eksponowanie jego ukochanych puzzli. Zwłaszcza tych 3d, które z dumą pokazywał dziennikarzowi lokalnej gazety w Piekarach Śląskich. Pan Mirosław Kaczmarek to puzzlomaniak, o jakich w Polsce wiele się nie słyszy!