Blog

Sprawny mózg dzięki puzzlom

 

Wszyscy dobrze wiemy, że mózg to wcale nie jest mięsień. Jeśli jednak chcemy o niego dbać, to musimy o nim właśnie w ten sposób myśleć. Tak samo jak kulturyści na siłowni, musimy dostarczać mu niezbędnych wartości odżywczych, odpoczywać i przede wszystkim ćwiczyć!

Absurdalny świat Jana van Haasterena

Większość puzzlomaniaków doskonale kojarzy nazwisko Jana van Haasterena, utalentowanego rysownika, który od kilku dekad współpracuje z firmą Jumbo – światowej sławy producentem puzzli. Jego ilustracje przedstawiające gorączkowe sceny przepełnione są humorystycznymi detalami, a podzielone na setki kawałków już od lat dostarczają wyśmienitej rozrywki fanom układania puzzli.

Puzzlowi giganci

Dzięki sklepom internetowym z puzzlami jesteśmy dziś w stanie dotrzeć do każdej układanki, jaką sobie wymarzymy. Producenci puzzli dbają o różnorodność oferty i nieustannie zasypują nas nowościami, by usatysfakcjonować każdego puzzlomaniaka. Dziś chcemy przybliżyć historię dwóch z najbardziej znanych puzzlowych gigantów.

Pan Mirosław wdrapał się na puzzlowy Everest!

Jego największą pasją są puzzle – największą bo trwa już od siedemnastu lat. Wystarczyć rzucić okiem na jego mieszkanie – nie sposób znaleźć tam choćby kawałek przestrzeni, które nie zostało przeznaczone na eksponowanie jego ukochanych puzzli. Zwłaszcza tych 3d, które z dumą pokazywał dziennikarzowi lokalnej gazety w Piekarach Śląskich. Pan Mirosław Kaczmarek to puzzlomaniak, o jakich w Polsce wiele się nie słyszy!

Puzzle z piekła rodem

Na naszej stronie wiele jest tematów, które lubimy – szczególnie te inspirujące historie na temat puzzlomaniaków, którzy swoją pasję do kolorowych kwadracików przekuli w coś więcej, niż kilka godzin siedzenia przy stole. Uwielbiamy opowieści o tym, jak puzzle wiele mogą zmienić w życiu. Jest jednak jeden taki temat, który choć regularnie podnoszony, wzbudza w nas huśtawkę emocji – od ekscytacji po przekonanie, iż ktoś chyba na pewno tym razem zwariował. To temat puzzli nieortodoksyjnych, łamiących wszelkie reguły. I właśnie o takich dziś Wam opowiemy…

Potrzeba wioski, by ułożyć te puzzle!

Koniec stycznia to dla wielu puzzlomaniaków czas bardzo wyjątkowy – to wtedy bowiem w wielu miejscach na świecie celebrowany jest Dzień Puzzli, stosunkowo nowe święto mające przede wszystkim promować tę tradycyjną i niebywale rozwijającą rozrywkę. Aby uczcić ten dzień, małżeństwo Nordmeyersów z Beavercreek w stanie Ohio w USA, zaangażowało niemal całą swoją miejscowość!

Internetowa wypożyczalnia puzzli

Marta Burbeck to mieszkanka amerykańskiej miejscowości Marlborough w stanie Massachusetts. To też wielka miłośniczka tradycyjnych puzzli, która wpadła na pomysł jak najlepiej dzielić się z innymi, reanimując przy tym jedną z piękniejszych puzzlowych tradycji. Tylko w zdecydowanie bardziej nowoczesnej formie!

Wszystkiego najlepszego z okazji Narodowego Dnia Puzzli

Puzzle są z nami od kilku wieków. Podobno wynalezione zostały w XVIII wieku. I choć wraz z upływem czasu zmieniały się bardzo – od map przyklejonych do cienkich deseczek oraz przecinanych wzdłuż krawędzi państw, przez ręcznie wycinane obrazy na drewnie, aż po maszynowo cięte puzzle, w których drewno zastąpiono kartonem. I właśnie teraz, 29 stycznia obchodzą one swoje święto!

Wielkie wyzwanie Krośnianina

Układanie puzzli traktować można tak jako rozrywkę, jak i wyzwanie. Dla wielu może być i jednym i drugim! Szczególnie widać to z opowieści puzzlomaniaków, którzy zdecydowali się podjąć tytaniczne wysiłki i wziąć na warsztat jedne z najliczniejszych zestawów dostępnych na rynku. Ich historie warte są opowiedzenia – stanowią bowiem inspirację dla tych, którzy tego typu przedsięwzięcia mają jeszcze przed sobą.