Blog

Puzzle Schmidta – powrót w wielkim stylu!

Firma Schmidt Spiele powstała na początku XX wieku i jest obecnie jednym z najlepszych producentów gier i puzzli. Początki, jak to z reguły początki, były skromne i nic nie zapowiadało międzynarodowego sukcesu małej firmy zabawkarskiej założonej w niewielkim garażu w Monachium przez Josefa Friedricha Schmidta.

Gdzie kupić świąteczne prezenty?

Żadnego puzzlomaniaka przekonywać nie trzeba do tego, iż wybór puzzli na prezenty świąteczne to wybór wprost idealny. Sprezentowanie bliskim sterty kartonowych elementów jest z wielu powodów, o których pisaliśmy już wielokrotnie, pomysłem mądrym i dobrym dla osoby obdarowanej. Aby takim samym pomysłem było dla darczyńcy, dobrze zastanowić się nad tym, gdzie i jak kupować puzzle, aby nie zbankrutować.

Świat w panoramie, czyli najpiękniejsze zakątki Ziemi

Jak wygląda świat widziany oczami puzzlomaniaka? Z pewnością jest on pełen barw i ciekawych szczegółów. Jako miłośnicy puzzlowych układanek z natury jesteśmy bowiem wyjątkowo wrażliwi na to, co nas otacza. Widząc intrygujący i piękny krajobraz, od razu wyobrażamy go sobie jako ilustrację do puzzli. I właśnie w odpowiedzi na tę niespotykaną wrażliwość, sklep Art-Puzzle przygotował specjalny zestaw układanek z panoramą. Tak piękne puzzle aż proszą się, żeby po ułożeniu powiesić je na ścianie!

Kominek, układanka i kakao, czyli zimowe klimaty puzzlomaniaka

Czy tego chcemy, czy nie, w tym roku już definitywnie musimy pożegnać się z latem. Deszczowa, chłodna jesień zapowiada nieuchronnie nadchodzącą zimę. Wkrótce w powietrzu będzie czuć pierwsze oznaki zbliżającego się mrozu. Ale na szczęście mamy coś na ocieplenie atmosfery! Zestawy zimowych puzzli to sprawdzone antidotum na długie, chłodne wieczory. Jeszcze tylko gorące kakao i już można odważnie stawić czoła srogiej zimie.

Koci świat utkany złotą nicią

Czy istnieje zwierzę pełniejsze wdzięku, gracji i tajemniczego uroku niż kot? Raczej trudno o takie. Koty się kocha albo nienawidzi. My na szczęście jesteśmy w tej pierwszej grupie, bo darzymy te futrzaki niekończącym się uwielbieniem – podobnie zresztą jak Rosina Wachtmeister i Jane Crowther – autorki obrazów w całości poświęconych kotom.

Oszczędny puzzlomaniak to szczęśliwy puzzlomaniak. Jak nie wydać majątku na układanki?

Każdy puzzlomaniak ma swój ulubiony typ układanek. Jedni preferują eleganckie puzzle na podstawie obrazów wybitnych malarzy, inni piękne krajobrazy, a jeszcze inni – humorystyczne rysunki współczesnych grafików. Wszystkich ich łączy jednak to, że swoje upodobania mogą w prosty sposób przełożyć na oszczędności. Co jedno z drugim ma wspólnego? Jeśli chcesz wiedzieć, czytaj dalej!

Puzzle dla podróżnika

O tym, że lato i puzzle to połączenie wręcz doskonałe już pisaliśmy – to właśnie wakacje przecież kojarzą się nierozłącznie z relaksem. A przy tej ulubionej rozrywce najbardziej odpoczywają wszyscy puzzlomaniacy! Jakie puzzle wybierają latem? Podróżnicze!

Wakacje z puzzlami

Wakacje to idealny czas dla puzzlomaniaka – długie dni i dużo światła to idealna atmosfera do układania ulubionego zestawu. Nic dziwnego, iż w wielu pensjonatach, hotelach czy domach wypoczynkowych w pokojach relaksu dla gości znajduje się jakiś dyżurny zestaw, przy którym możemy podczas urlopu odpocząć tak, jak nie jesteśmy w stanie podczas rutyny codzienności.

Caravaggio niepokorny

Bardzo możliwe, iż europejskie malarstwo przeszłoby zupełnie inną drogę, gdyby na przełomie XVI i XVII wieku zabrakło Michelangelo Merisi da Caravaggio, zwanego po prostu Caravaggiem. Sztuka tego nietuzinkowego i niesłychanie wręcz odważnego artysty była artystyczną rewolucją i powodowały skrajne emocje. Nic więc dziwnego, że dziś po jego dorobek sięgają także producenci puzzli, wykorzystując te piękne kompozycje na swoje potrzeby.

Szaleństwo na budowie

Puzzlomaniacy kochają układanki humorystyczne! Czemu? Bo prawdopodobnie nie ma drugich tak idealnie nadających się na wspólne, rodzinne układanie. Puzzle humorystyczne to zawsze świetna, charakterystyczna grafika, tworzona przez współczesnych artystów, ilustratorów oraz malarzy, a także okazja do tego, aby wspólnie się pośmiać. Doskonałym tego przykładem jest seria D-Toys „Szaleństwa przy budowie…”.