Blog

Jak wybrać puzzle dla dzieci?

Grudzień to czas prezentów – nie jest to teza szczególnie kontrowersyjna, choć niemało jest osób, które zmęczone wszechogarniającym pędem za coraz bardziej atrakcyjnym podarunkiem pod choinką, decydują się na święta skromniejsze i bardziej skupione na refleksji. Aby znaleźć złoty środek pomiędzy utratą połowy miesięcznej wypłaty, a całkowitym odrzuceniu tradycji obdarowywania się w okresie świątecznym, warto kupić prezenty mądre i niekoniecznie najdroższe w całym sklepie. Takie jak puzzle.

Potwory i spółka

Zozoville to jeden z tych fenomenów, który trafia w gusta miłośników puzzlomaniaków całego świata od lat. Te niezwykłe grafiki stworzone prze duet artystów – Johana Potmę oraz Mateo Dineena – to przykład tego, jak nietuzinkowa wyobraźnia w połączeniu z ogromnym talentem stać może się małym dziełem. Fantastyczny świat pełen dziwacznych, fascynujących potworów przyciąga uwagę tak bardzo, iż nie sposób się w nim nie zakochać.

Idzie zima zła!

Zima zbliża się wielkimi krokami – coraz zimniejsze noce oraz nieprzyjemnie mroźne dni dają nam jasno do zrozumienia, na którą porę roku musimy się powoli przygotowywać. I choć dla wielu osób zima kojarzy się raczej ze zmarzniętymi dłońmi, odmrożonymi nosami, błotem, pluchą i mało estetycznymi widokami za oknem, zima może być bardzo, bardzo piękna. W każdym razie na puzzlach!

Koniec świata Loupa

Chyba nie ma takiego puzzlomaniaka, który nie posiadałby swojej ulubionej serii czy też ulubionego artysty. To dla fantastycznych grafik, zdjęć, obrazów chcemy je układać i z pasją siadamy do stołu. I choć nie sposób nawet wymienić licznych twórców puzzli, którzy zachwycają nas swoimi dokonaniami, są i tacy, których po prostu się kocha. I wśród nich bez wątpienia umieścić należy Jean-Jacques Loupa – zmarłego przed dwoma laty francuskiego artystę.

Puzzlowe nowości na 2018 rok

Mimo że dopiero nadeszła jesień, producenci puzzli już szykują się na kolejny rok. Także i my, puzzlomaniacy, powinniśmy być na czasie z nowościami. W końcu trzeba zacząć już rozgrzewać nasze szare komórki przed następnym sezonem – zwłaszcza, że w ofercie puzzli pojawiło się ostatnio naprawdę sporo ciekawostek.

Kominek, układanka i kakao, czyli zimowe klimaty puzzlomaniaka

Czy tego chcemy, czy nie, w tym roku już definitywnie musimy pożegnać się z latem. Deszczowa, chłodna jesień zapowiada nieuchronnie nadchodzącą zimę. Wkrótce w powietrzu będzie czuć pierwsze oznaki zbliżającego się mrozu. Ale na szczęście mamy coś na ocieplenie atmosfery! Zestawy zimowych puzzli to sprawdzone antidotum na długie, chłodne wieczory. Jeszcze tylko gorące kakao i już można odważnie stawić czoła srogiej zimie.

Blachonowy zawrót głowy

Z puzzlami jest tak, jak z jedzeniem: wszyscy je lubią, ale każdy woli jeść co innego. Dopasowywanie fragmentów układanki jest podobne – to nieskomplikowana czynność, w której różnica polega tylko na tym, że zestawy różnią się od siebie obrazkami. Jedni preferują puzzle z dziełami sztuki, inni z wesołymi rysunkami współczesnych grafików, jeszcze inni z fotografią artystyczną. Czynność jest więc ta sama, ale wrażenia różne. Dziś mamy niebywałą gratkę dla tych, którzy uwielbiają puzzle zwariowane i nieszablonowe. Przed Wami grafiki Rogera Blachona!

Koci świat utkany złotą nicią

Czy istnieje zwierzę pełniejsze wdzięku, gracji i tajemniczego uroku niż kot? Raczej trudno o takie. Koty się kocha albo nienawidzi. My na szczęście jesteśmy w tej pierwszej grupie, bo darzymy te futrzaki niekończącym się uwielbieniem – podobnie zresztą jak Rosina Wachtmeister i Jane Crowther – autorki obrazów w całości poświęconych kotom.

Puzzle dla cierpliwych. Bo wielkość tkwi w małym!

Układanie puzzli jednym wydaje się proste, innym nieco bardziej skomplikowane. Wszystko zależy od naszego stopnia zaawansowania, wytrwałość i zdolności umysłowych. Istnieją jednak takie układanki, które nawet największego puzzlowego mistrza z pewnością wytrącą z równowagi. Poznajcie Nanopuzzle – elementy, które układa się za pomocą lupy i pęsety.

Puzzle z antyczną mapą. Gratka dla podróżników!

Czy wyobrażasz sobie czasem, że wyruszasz w daleką podróż – do miejsca, którego przed Tobą nikt jeszcze nie odkrył? Jeśli marzysz o takiej szalonej i niebezpiecznej przygodzie, to pocieszymy Cię – nie jesteś sam! Mamy dla Ciebie również coś, co może fizycznie nie przeniesie Cię na bezludną wyspę, ale z pewnością pobudzi Twoją wyobraźnię. Puzzle antyczna mapa sferyczna to coś, dzięki czemu przypomnisz sobie, że w Twoich żyłach płynie krew prawdziwego podróżnika!