Blog

Ameryka oczami Edwarda Hoppera

Edward Hopper (1882-1967) był amerykańskim realistą,jak pisał Lloyd Goodrich „żaden inny malarz nie wydobywa w swoich płótnach charakteru […]

Ułóż sobie Renoira

Auguste Renoir to jeden z najbardziej znanych mistrzów impresjonizmu, chociaż tematyka jego obrazów jest nieco odmienna od motywów poruszanych przez pozostałych przedstawicieli tego nurtu. Niezbyt często malował pejzaże i naturę. Na jego dziełach znajdziemy co prawda kwiaty, najchętniej jednak tworzył portrety kobiet i dzieci. W sumie jego dorobek malarski liczy ponad 6000 dzieł, ale za najlepszy okres uważa się początek jego kariery.

Wyzwanie dla puzzlomistrzów: pop-art w 5000 kawałków!

Tysiąc elementów? Dwa tysiące? To już od dawna nie jest wyzwanie dla Ciebie, wielkiego mistrza puzzli. Potrzebujesz czegoś więcej – pięć tysięcy! Co na to powiesz? Byle nie była to tylko kolejna banalna układanka leśnego krajobrazu, prawda? Nie martw się. Oto specjalnie dla Ciebie pięć tysiący kawałków, z których ułożysz dzieło Jamesa Rizziego – jednego z mistrzów amerykańskiego pop-artu.

Mistrz kolorowych wzorów

Sztuka współczesna to często kontrowersyjny temat. Istnieją pewne hermetyczne grupy wielbiące współczesnych twórców, ale większość społeczeństwa jest raczej sceptycznie do niej nastawiona. I to może być błąd! Brak ściśle ustalonych kanonów i przeplatające się style, to główne cechy dzisiejszego krajobrazu artystycznego. Swoboda ta pozwala artystom na wyrażenie siebie tak, jak ich poprzednicy sprzed wieków mogliby im tylko pozazdrościć.

Kwiatowe układanki

Chociaż kwiaty to bardzo typowy motyw obrazów i większość z nas malowała je w szkole na lekcjach plastyki, to pod pędzlem lub ołówkiem mistrza mogą się stać prawdziwym dziełem sztuki.

Natura w Twoim domu, czyli kwiaty na puzzlach

Kwiaty jako organy generatywne roślin musiały koewoluować z owadami je zapylającymi. I tak, przez tysiące lat przystosowując się do anatomii zapylaczy, wykształciły niesamowitą różnorodność struktury i kolorów, stając się najpiękniejszymi naturalnymi ozdobami istniejącymi na świecie. Czyż nie wygląda wspaniale bukiet świeżych tulipanów na kuchennym stole?

Siewca apostoł

Rok 1888 dla Vincenta Van Gogha był rokiem poświęconym zgłębianiu postaci siewcy i jego filozoficznemu znaczeniu. Namalował on cztery obrazy związane z tym motywem.

Romero – malarz pięknych kobiet

Hiszpański malarz Vicente Romero Redondo urodził się w Madrycie w 1956 roku jako najstarszy z czterech synów. Od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie sztuką, tworząc szkice i karykatury kolegów i nauczycieli w każdej szkole, do której uczęszczał (specyfika pracy ojca sprawiła, że uczył się w wielu różnych miastach w całej Hiszpanii). Rodzice chłopca przewidywali, że poświęci swoje życie malarstwu, rzadko było go można bowiem spotkać bez ołówka i szkicownika w ręku.