Blog

Puzzlomaniaku – wypłyń na nieznane wody!

Jak większość z nas pewnie wie, puzzle to świetna rozrywka edukacyjna dla dzieci. Trudno o lepszy sposób na spędzanie rodzinnych wieczorów z naszymi pociechami. Dopasowywanie fragmentów układanki może być dla nich świetnym treningiem podstawowych funkcji umysłowych, takich jak pamięć, logiczne myślenie, przekształcanie obrazów itp. Ale czy układanie z dziećmi można przenieść na “wyższy poziom”, czyniąc je jeszcze ciekawszym?

Wieżowiec na biurku

Puzzle 3d to żadna nowość. Ni to klocki, ni to puzzle popularne są od lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia, kiedy to pewien Kanadyjczyk uznał, że puzzle – tak jak cały świat – powinny składać się nie z dwóch, a trzech wymiarów.

Puzzle, które przeniosą cię do świata „Gry o Tron”

Czy są wśród Was fani popularnej serii Gra o Tron? Zarówno serial, jak wielotomowa saga Pieśń Lodu i Ognia podbiły serca widzów oraz czytelników na całym świecie. I trudno się temu dziwić – mistrzowskie intrygi, magiczne stworzenia i wciągający świat fantasy to to, co “tygrysy lubią najbardziej”. A gdyby dodać do tego gadżet dla puzzlomaniaka? Byłby zestaw doskonały!

Cofnij czas z puzzlami 4D

A może by tak cofnąć się do Paryża lat 20? Aby to zrobić wcale nie trzeba być bohaterem filmu science-fiction, albo genialnym wynalazcom wehikułu czasu. Chcesz zobaczyć Nowy Jork? Nie musisz nawet stać w kolejce po wizę. Jak to wszystko możliwe? Cofaj czas i zwiedzaj najdalsze i najsłynniejsze miasta całego globu, dzięki puzzlom 4D.

Z drewna nie tylko Pinokio

Rozrywka, jaką jest układanie puzzli, na szczęście nie musi być jednowymiarowa. Miłośników tej formy spędzania czasu jest bardzo wielu i każdy z nich z pewnością ma swoją ulubioną odmianę układanek. Najpopularniejszą są oczywiście kartonowe puzzle tradycyjne, wśród których znajdziemy tysiące różnorodnych zestawów. Istnieją jednak również takie układanki, które, choć znane od pokoleń, niejednego mogą zaskoczyć.