Dlaczego układanie puzzli jest dobre dla dzieci?

miasto smokow

Puzzle to doskonała rozrywka dla dzieci – wie o tym chyba każdy. Mają one jednak dużo większe znaczenie, niż z pozoru może nam się wydawać. Oprócz tego, że układanie puzzli to dla dziecka wspaniała zabawa, aktywność ta może znacznie przyczynić się do rozwoju małego człowieka.

Podczas układania puzzli pobudzana jest nie tylko kreatywność dziecka. Zwiększa się także poziom jego koncentracji, a umysł naszej pociechy ukierunkowuje się na planowanie działań. Puzzle są więc dla malucha niemal tym samym, czym dla nas wiele z naszych codziennych aktywności. Większość rzeczy, które robimy w pracy, wymagają koncentracji, pomysłowości, umiejętności odpowiedniego rozłożenia działań w czasie. To nieprawdopodobne, że tego wszystkiego można nauczyć się, właśnie układając puzzle.miasto smokowNawet najprostsze puzzle są dla dziecka znakomitą okazją do trenowania pamięci oraz logicznego myślenia. Mały człowiek, podnosząc element układanki, ćwiczy także chwytność palców i precyzję ruchów. Dodawanie do siebie kolejnych fragmentów obrazka zwiększa również wyobraźnię przestrzenną. Nie trzeba chyba dodawać, że ci, u których jest ona bardzo rozwinięta, znakomicie nadają się na inżynierów i matematyków. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że namiętne układanie puzzli w dzieciństwie może wpłynąć na wybór późniejszej drogi zawodowej.

Puzzle mogą stanowić wspaniałą rozrywkę nie tylko w dzieciństwie, o czym najlepiej wiedzą prawdziwi puzzlomaniacy. Jeśli sami uwielbiamy więc puzzle i chcielibyśmy układać je z naszą pociechą, możemy poczekać, aż trochę podrośnie i wybrać jedną z kolorowych, wieloelementowych układanek z humorystycznymi obrazkami.

1 Comment

Add Yours

Comments are closed.