Dinozaury przyjazne dzieciom

dino puzzleStudio do tworzenia gier, w którym pracuje tylko jedna osoba? Czy to jest w ogóle możliwe i czy ma jakiś sens? Trudno powiedzieć, jak skomentowaliby to dorośli, ale dzieciom ten pomysł najwyraźniej się podoba. Skąd to wiadomo? Wystarczy spojrzeć na popularność niesamowitej aplikacji dla najmłodszych, jaką jest Dino Puzzle.

Zabawy nigdy za wiele

Rafał Kowalski, zarazem założyciel, jak i pracownik studia Nanogames, stworzył edukacyjną aplikację dla dzieci w wieku 2-6 lat. Dino Puzzle to szereg rozmaitych gier, puzzli, układanek oraz zagadek – a wszystko w pradawnym świecie dinozaurów (rzecz jasna takich, które lubią dzieci). Gry rozwijają mnóstwo ważnych umiejętności, takich jak logiczne myślenie, wyciąganie wniosków, koordynacja wzrokowo-ruchowa, pamięć, koncentracja itd. Nie mówiąc już o wiedzy na temat dinozaurów, które nie od dziś fascynują najmłodszych.

Puzzlomaniaku, co z ciebie wyrośnie?

Dla rodzin, rozpoczynających przygodę z Dino Puzzle, aplikacja dostępna jest za darmo. Niewielkie opłaty pojawiają się dopiero na 10 poziomie. Biorąc jednak pod uwagę atrakcyjność wizualną gry oraz jej walory edukacyjne, z pewnością warto wydać te kilka złotych. Inwestycji w rozwój maluszka nigdy bowiem za wiele, o czym z pewnością przekonają się rodzice przyszłych inżynierów. Nie od dziś przecież wiadomo, że rozwiązywanie puzzli i zagadek od kołyski, wpływa na kształtowanie się umysłów ścisłych. No, a jeśli nie inżynier, to może archeolog, poszukujący kości dinozaurów? Dziecko niejednym może nas zaskoczyć, dlatego warto zadbać o jego umiejętności już teraz, układając z nim puzzle.