Mrówcze wyzwania

Vettori - La Forimche

Nawet dla największego laika puzzlowego oczywiste jest, że najłatwiej zacząć układanie puzzli od podzielenia ich na kolory. Niebo jest niebieskie, trawa zielona, a samochody czerwone. Nic prostszego. Co jednak zrobić, jeśli puzzle są biało-czarne? Jesteśmy przyzwyczajeni do patrzenia na świat poprzez kolory. Obraz bez nich od razu trudniej zrozumieć. Dwukolorowe układanki to świetna okazja do podniesienia sobie poprzeczki puzzlowych wyzwań. By dać taką szansę wszystkim puzzlomaniakom, firma Akena wypuściła serię grafik Fabio Vettoriego i większość z nich jest właśnie biało-czarna!

Florencja
źródło: http://art-puzzle.pl/

Vettori to włoski grafik, który swoją twórczość zaczął już w trakcie szkolnej nauki geometrii. Jego największą inspiracją i znakiem rozpoznawczym były mrówki. Nigdy nie widział w nich szkodników wchodzących do domu w poszukiwaniu jedzenia lub do skarpetek niczego się niespodziewających piknikowiczów. Dla niego były one doskonałym materiałem do ukazywania satyrycznych scen. Rysunki te przeszły ze zwykłych rysunków na kartki, kubki i torby i dzięki temu zwiedziły już cały świat!

Seria Le Formiche zawiera wiele czarno-białych grafik do ułożenia. Mrówki wykonują wszystkie możliwe ludzkie czynności – uprawiają sporty, uczą się i bawią. Zobaczyć je możemy na tle wielu znanych obiektów architektury w takich miastach jak Paryż, Watykan, czy Londyn. Charakterystyczną cechą tej mrówczej gromady jest chaos, jaki wprowadza we wszystkie kompozycje.

Propozycje puzzlowe takie jak „Mrówki na rynku w Trydencie” czy „Mrówki bawiące się podczas karnawału w Wenecji” dadzą z pewnością szansę na duże czarno-białe wyzwanie i mnóstwo mrówkowego humoru, bo bawienie ludzi to ich specjalność!