Kominek, układanka i kakao, czyli zimowe klimaty puzzlomaniaka

Czy tego chcemy, czy nie, w tym roku już definitywnie musimy pożegnać się z latem. Deszczowa, chłodna jesień zapowiada nieuchronnie nadchodzącą zimę. Wkrótce w powietrzu będzie czuć pierwsze oznaki zbliżającego się mrozu. Ale na szczęście mamy coś na ocieplenie atmosfery! Zestawy zimowych puzzli to sprawdzone antidotum na długie, chłodne wieczory. Jeszcze tylko gorące kakao i już można odważnie stawić czoła srogiej zimie.

Puzzle z kategorii “Zimowe klimaty” to specjalne zestawienie układanek przygotowane przez sklep Art-Puzzle z myślą o puzzlomaniakach, którym niestraszny trzaskający mróz i warstwy trzeszczącego śniegu. Na tych obrazkach zima ma zresztą zdecydowanie piękniejsze oblicze, niż bywa to w naszych surowych polskich realiach. Zamiast szarej pluchy, możemy cieszyć się widokiem magicznej, urokliwej aury, którą zobaczyć już możemy chyba tylko w filmach. Każdy puzzlomaniak znajdzie tutaj coś dla siebie, wybór jest bowiem całkiem spory. Możemy zdecydować się zarówno na rysunkowy obrazek z fantastyczną, baśniową postacią, humorystyczną scenkę, jak i spokojny zimowy krajobraz.

źródło: http://www.art-puzzle.pl

Wśród producentów puzzli z zimowymi obrazkami znajdziemy przede wszystkim firmy HEYE oraz Ravensburger. Te pierwsze to zwykle grafiki współczesnego artysty Jana van Haasterena, znanego z rysowania scenek pełnych humorystycznych szczegółów. Puzzle Ravensburger to z kolei eleganckie, artystyczne fotografie z najpiękniejszych miejsc świata. Z ich oferty możemy wybrać m.in. układanki przedstawiające ośnieżone górskie szczyty czy widok urokliwego miasteczka uchwycony pewnego zimowego, śnieżnego poranka. Cudownie jest układać puzzle w ciepłym, domowym zaciszu, gdy na zewnątrz szyby obrasta mróz, a śnieg pokrywa świat białym puchem. To przecież nie żadna tajemnica, że zimowy klimat najlepiej czuje się popijając kakao przy kominku. Zimowe puzzle tylko dodają tym chwilom uroku.