Puzzlowe nowości na 2018 rok

Mimo że dopiero nadeszła jesień, producenci puzzli już szykują się na kolejny rok. Także i my, puzzlomaniacy, powinniśmy być na czasie z nowościami. W końcu trzeba zacząć już rozgrzewać nasze szare komórki przed następnym sezonem – zwłaszcza, że w ofercie puzzli pojawiło się ostatnio naprawdę sporo ciekawostek.

Przygotowania do roku 2018 idą pełną parą, na co dowodem jest nowa kolekcja firmy HEYE – znanego producenta puzzli. Zupełnie tak jak w poprzednich latach, użytkownicy będą mieli pełne ręce roboty, wybierając ulubione motywy i kolekcjonując nowe serie. A naprawdę jest z czego dobierać swoje nowe układanki – w ofercie sklepu znajdują się różnorodne motywy, wzory i style puzzli. Realistyczne, abstrakcyjne, rysunkowe, poważne czy wesołe – do wyboru, do koloru!

W kategorii fotografii, HEYE postawiło na klasykę: w nowej kolekcji znajdziemy puzzle z widokówką przedstawiająca piękne góry, zza których wychyla się słońce. Oprószone śniegiem szczyty położone są nad malowniczym jeziorem, co dodatkowo podkreśla urok obrazu. Jeśli chodzi zaś o motywy rysunkowe, królują tutaj wesołe obrazki ze zwierzakami (m.in. uroczymi kotkami), serduszkami czy zabawnymi, przerysowanymi scenami rodzajowymi. Kolorowe puzzle z rysunkowymi obrazkami najbardziej spodobają się młodszym puzzlomaniakom, którzy na pewno nie poprzestaną na jednej układance!

źródło: http://www.art-puzzle.pl/

Jeśli chodzi o propozycje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, najlepiej sprawdzą się tutaj wielobarwne grafiki z lekko abstrakcyjną nutą. Doskonałym przykładem jest obraz “Abisyński kot”, na którym dominują różnorodne, jaskrawe barwy oraz bogate zdobienia – w ogóle nieprzypominające zwykłego kociego umaszczenia. Takie puzzle, po ułożeniu z radością można powiesić na ścianie! Inną abstrakcyjną grafiką jest obraz “I love Miami”, przedstawiający… widok Miami z perspektywy plaży. Wyraźnie widać jednak, że nie jest to zwykła pocztówka – mamy tutaj do czynienia z celowym przejaskrawieniem kolorów, a niektóre elementy obrazu są jakby przypadkowo “nałożone” na siebie, co tworzy efekt podobny do kolażu. Taka układanka to prawdziwe wyzwanie dla puzzlomaniaków! Puzzle idealnie nadają się na długie, zimowe wieczory – w końcu widok słonecznego, kolorowego Miami ociepli nawet największych zmarzluchów.

Nowa kolekcja HEYE 2018 to wiele ciekawych, zaskakujących motywów i wzorów. Warto wybrać z niej coś dla siebie i powoli przygotowywać się do następnego puzzlowego sezonu. Miłego układania!