Idzie zima zła!

Zima zbliża się wielkimi krokami – coraz zimniejsze noce oraz nieprzyjemnie mroźne dni dają nam jasno do zrozumienia, na którą porę roku musimy się powoli przygotowywać. I choć dla wielu osób zima kojarzy się raczej ze zmarzniętymi dłońmi, odmrożonymi nosami, błotem, pluchą i mało estetycznymi widokami za oknem, zima może być bardzo, bardzo piękna. W każdym razie na puzzlach!

Nie ma chyba przyjemniejszego sposobu na oswojenie zimy, niż ułożenie jej! Na puzzlach wygląda zawsze tak idyllicznie, przyjaźnie i pięknie. Choć oczywiście nie każdy puzzlomaniak ma szansę z malowniczymi krajobrazami zimy styka się na co dzień, wybierając na długie jesienne wieczory zimowe zestawy łatwiej przyzwyczai się do myśl o tym, iż najbliższe miesiące lepiej spędzać w domu. Jakie więc wybrać puzzle aby umilić sobie ten czas?

Oto Top3 najprzyjemniejszych puzzli do oswajania zimy!

Miejsce 3
Lodowiec Aletsch (Ravensburger)
Nic nie kojarzy się z zimą bardziej, niż piękne górskie krajobrazy. Jeśli poszukujemy jednak czegoś mniej oczywistego niż widok na ośnieżone stoki w towarzystwie zgrabnych kozic, warto przyjrzeć się fantastycznemu zestawowi ze zdjęciem ze szwajcarskich Alp. To przepiękne miejsce zlodowaciałe jest właściwie cały rok i właśnie dlatego o zimie może przypomnieć w subtelny sposób. Puzzle z fotografią artystyczną podzieloną na 1000 elementów dobrze przysposobią nas do przeżywania nieco surowszych warunków pogodowych…

Miejsce 2
Śnieżny poranek (Ravensburger)
Kolejne w tym zestawieniu puzzle firmy Ravensburger to idealne pocieszenie na wypadek mało przyjemnej pogody. Bo przecież jeśli nawet w Stambule może podać śnieg, to nie powinien on w ogóle dziwić w samym sercu Europy! Ten piękny zestaw, prezentujący pokryty śniegiem plac Taksim pozwoli zdobyć odrobiny perspektywy – my przynajmniej nie możemy czuć się śniegiem tak bardzo zaskoczeni!

Miejsce 1
Zimowe serie Mrówek Vetorriego (Akena)
Nikogo, kto regularnie czyta naszą stronę nie zadziwi ten wybór – Mrówki stworzone przez znakomitego włoskiego rysownika, Fabio Vettoriego, to z całą pewnością jedna z najchętniej wspominanych tu serii! Te zabawne i niebywale liczne stworzonka z ochotą zwiedzają świat, i na piękne miejsca trafiają także zimą. I chyba nic nie zapewni nam lepszego nastroju niż układanie któregoś z dwóch znakomitych śnieżnych zestawów: Mrówek na zimowych wakacjach w Dolomitach lub Mrówek zjeżdżąjących z alpejskiego stoku. Mrówek i ich zabawnych przygód po prostu nie da się nie kochać!