Układanki dla najmłodszych

puzzle dla najmłodszych

Puzzle to bardzo wartościowa rozrywka, szczególnie dla najmłodszych. Jeśli mamy małe dzieci, nie czekajmy z kupieniem im pierwszej układanki – chyba, że nie osiągnęły jeszcze 3 lat. Oto kilka rodzajów puzzli, które szczególnie spodobają się maluchom.

Piankowa zabawa

Do najciekawszych z dostępnych w sklepach układanek, z pewnością należą puzzle piankowe. Są miękkie, przypominają więc nieco pluszowe zabawki. Można się nimi bawić nawet w wannie! Jeśli się je zamoczy, piankowe elementy z łatwością przykleją się do ścianki wanny lub do łazienkowych płytek. Gdy chcemy, żeby puzzle wyschły, wystarczy, że włożymy je do specjalnego woreczka.

Mały inżynier

Innym ciekawym rozwiązaniem są puzzle 3D. Przypominają nieco klocki, są jednak bardziej ukierunkowane na łączenie ze sobą elementów. Kupując zestaw puzzli 3D, w komplecie otrzymujemy podstawkę – to na niej nasza pociecha zabawi się w konstruktora z prawdziwego zdarzenia. Farma, budynek, a może domek jednorodzinny? Nic trudnego.

Zamiast graffiti

Jeśli nasze dziecko lubi malować po ścianach, zamiast kredek kupmy mu puzzle wertykalne. Działają one podobnie do piankowych, z tymże nie można moczyć ich w wodzie. Da się je jednak przykleić na niemal wszystkich powierzchniach, takich jak okno, lodówka czy właśnie ściana. I co najważniejsze – nie brudzą.

Kartonowy obrazek

Interesującą alternatywą są także puzzle kartonowe. Najczęściej mają one niewiele elementów, które są za to bardzo duże – idealnie nadają się więc dla najmłodszych. Dziecko może ułożyć obrazek ze swoją ulubioną postacią z bajki, zwierzątkiem z fermy lub innym ciekawym wzorem. Im maluch będzie starszy, tym więcej fragmentów może mieć jego kartonowa układanka.

Pożytecznie i ekologicznie

Jednymi z najtrwalszych układanek są puzzle drewniane. Mogą więc służyć dziecku nawet kilka lat, a do tego są ekologiczne. Na sklepowych półkach znajdziemy drewniane puzzle o różnym stopniu trudności. Za ich pomocą, nasza pociecha nauczy się rozpoznawać cyfry, litery i kolory.