Cztery serie trzeciego wymiaru

puzzle wieża Eiffla Cubic Fun

Zapewne ktoś, kto interesuje się nowymi technologiami wie, że druk 3D od paru lat rozwija się bardzo dynamicznie. Nie każdego jednak stać na drukarkę 3D, ale za to puzzlomaniacy od dawna mogą tworzyć trójwymiarowe modele i to za pomocą puzzli.

Produkcją przestrzennych puzzli zajmuje się między innymi firma Cubic Fun. W jej ofercie znajdziemy przede wszystkim kategorię najsłynniejszych budynków i obiektów architektonicznych z całego świata i z różnych epok. Zestawy podzielono na cztery serie:

Seria MC

To układanki składające się z 30–360 elementów. Modele architektoniczne mają w tej serii największe wymiary: wieża Eiffla podzielona na 82 kawałki ma 78 cm wysokości. Te miniaturowe obiekty charakteryzują się dbałością o detale i wierność przedstawienia.

Seria C

Zestawy z tej serii mają stosunkowo mniej elementów i są prostsze do ułożenia. Dla porównania wieża Eiffla składa się z 35 elementów i mierzy 47 cm wysokości.

Seria S

W tej grupie obiekty to miniatury słynnych budowli przeznaczone do układania przez młodszych graczy już od 3 roku życia. Model wieży Eiffla został podzielony na 20 elementów i ma 34 cm wysokości.

Seria LED Lighting

Zwykle ułożone budowle ustawiane są w reprezentatywnym miejscu, by stanowić dekoracje i ciekawe urozmaicenie pomieszczenia. Specjalnie w tym celu producent wprowadził serie modeli z podświetleniem lampkami LED, które jest dołączane do każdego pudełka. Dzięki temu modele są atrakcyjniejsze, przyciągają uwagę i wyglądają jeszcze bardziej realistycznie. W tej serii możemy natrafić na różne rozmiary budowli, ale tu znajdziemy także kolosy takie jak wieża Eiffla o wysokości 115 cm składająca się z 89 kawałków. Po podświetleniu prezentuje się niezwykle i wygląda jak prawdziwy paryski zabytek.

Układając przestrzenne puzzle Cubic Fun możemy świetnie się bawić i poznać najsłynniejsze zabytki, niezwykłe budowle i obiekty architektoniczne z każdego zakątka świata. Ze znanymi budynkami można zapoznać także swoje pociechy i zainteresować je architekturą oraz geografią. Każdy zestaw zawiera opis układanej budowli oraz ciekawostki wraz ze zdjęciami autentycznych obiektów.