Padł nowy rekord świata w układaniu kostki Rubika

Lucas Etter kostka rubika

Czternastoletni chłopak z USA ułożył kostkę Rubika w czasie niecałych 5 sekund. Tym samym został pobity rekord świata w układaniu sześciennej gry na czas.

Kostka Rubika to dla niektórych niemożliwa do poukładania gra, a założenie do siebie wszystkich kolorów zajmuje im kilkadziesiąt minut. Są jednak osoby, którym ułożenie kostki zajmuje dosłownie kilka sekund.

W kwietniu tego roku padł nowy rekord świata w układaniu logicznej gry Rubika. Podczas konkursu w Doylestown w USA ułożono kostkę w czasie 5,25 sekundy.

Niedawno przełamano barierę 5 sekund. Dokonał tego Lucas Etter na zawodach River Hill Fall w Clarksville. Amerykanin ma zaledwie 14 lat i światowy sukces na koncie. Ułożenie kostki Rubika zajęło mu 4,9 sekundy. Na poniższym filmie widać, jak ekspresowo zajęło mu ukończenie gry i jak wielkie emocje temu towarzyszyły.

World Cube Association potwierdziło, że młody chłopak pobił rekord świata w szybkości układania sześciennej kostki. Wynik został oficjalnie potwierdzony i wpisany do rankingu. Najszybszym Polakiem jest Michał Pleskowicz, który ułożył kostkę w czasie 5,81 sek., co daje mu 9 pozycję w tabeli ex aequo z chińczykiem Jiayu Wangiem.