Od ilustracji dla dzieci do puzzli dla młodzieży

Wiele interesujących rysunków na puzzlach zawdzięczamy grafikom ,którzy rozpoczęli swoje kariery od ilustrowania książek dla dzieci.
Przedstawiamy sylwetki dwóch z najbardziej rozpoznawalnych autorów.

Producent puzzli firma HEYE  zaprasza od lat do współpracy
znanych ilustratorów.
Chyba największym powodzeniem pośród puzzlomaniaków cieszą się ilustracje włoskiego grafika Mario Degano znanego ze specyficznego, intelektualnego humoru.
Od trzech lat pośród puzzli z jego rysunkami króluje seria Funky ZOO.
Najpierw były zwierzaki w Afryce, potem w lesie, pod wodą i w zimowej scenerii. W następnym roku  Marino przedstawił zwierzaki pod piramidami, cudowne dinozaury i małpy w zoo.
Każde puzzle mają 70 cm długości co po połączeniu obrazków w jednej linii daje 4.90 m!
Po sklejeniu elementów specjalnym klejem do puzzli można zrobić fantastyczną dekorację do młodzieżowego pokoju ponieważ koniec jednego obrazka jest równocześnie początkiem następnego
rysunku.Dekoracja zajmuje już dwie ściany ale trzeba zostawić miejsce na kolejne Funky ZOO.
Puzzle z katalogu HEYE 2019 będą dostępne już pod koniec listopada , na pewno znajdziemy tam nowe zwierzaki z serii
Funky ZOO.

Coraz większa popularnością cieszą się rysunki Andrei Kurti , która mieszka i pracuje w Cluj – Napoca w Rumunii.
Na początku kariery projektowała rysunki na odzież dziecięcą, kostiumy teatralne ,teraz jej pasją jest ilustrowanie książek dla dzieci i młodzieży.
Kiedy prace Andrei stały się popularne poza granicami Rumunii producent puzzli firma D-Toys rozpoczęła produkcję specjalnych kolekcji z charakterystycznymi dla graficzki wydłużonymi postaciami bajkowymi, sowami oraz zwierzętami tropikalnymi.
Znana seria „Cztery pory roku” jest tak ładna, że wiele osób po ułożeniu czterech puzzli skleja z nich obrazki, które dekorują ściany .
Aktualnie Andrea zainspirowana  sztuką ludową Meksyku, Peru i Afryki przedstawia nowe , bardzo kolorowe grafiki postaci w wielokolorowych sukniach i ludowych nakryciach głowy .
Rysunki są  pełne charakterystycznych motywów  sztuki ludowej i dopracowane w każdym szczególe.
Mamy nadzieję,że te urocze rysunki znajdą są w katalogu  puzzli D-Toys 2019.