Wyzwanie dla puzzlomistrzów: pop-art w 5000 kawałków!

Zatłoczone Miasto

Tysiąc elementów? Dwa tysiące? To już od dawna nie jest wyzwanie dla Ciebie, wielkiego mistrza puzzli. Potrzebujesz czegoś więcej – pięć tysięcy! Co na to powiesz? Byle nie była to tylko kolejna banalna układanka leśnego krajobrazu, prawda? Nie martw się. Oto specjalnie dla Ciebie pięć tysiący kawałków, z których ułożysz dzieło Jamesa Rizziego – jednego z mistrzów amerykańskiego pop-artu.

James Rizzi – czarodziej kolorów

Urodził się w 1950 roku w rodzinie włoskiego pochodzenia i wychował na Brooklynie w Nowym Jorku. Miejsce to odcisnęło się w jego świadomości na tyle, że w większości jego prac można znaleźć nawiązania do tej „miejskiej dżungli”. Inspirował się innymi wielkimi artystami tamtych czasów, m.in. Andy’m Warholem i Paulem Klee.

Rozdeptane kredki

Patrząc na jego prace,  można odnieść wrażenie, że jakieś dziecko rozrzuciło, a następnie rozdeptało je na podłodze. I to właśnie jest to! Niepowtarzalny styl Rizziego. Ogromna różnorodność bardzo żywych kolorów. Kreska niczym z dziecięcych rysunków. A wszystko stłoczone w pozytywnym tańcu radości!

„Zatłoczone miasto”

Puzzle przygotowane przez firmę Ravensburger przedstawiają dzieło „Zatłoczone miasto”. Patrząc na tę grafikę nie można nie pomyśleć o Nowym Jorku. Widzimy tam drapacze chmur, ciągnące się kolejki samochodów i morze barwnych ludzi. Wszystko to oczywiście charakterystycznie dla Rizziego stłoczone i namalowane przy użyciu intensywnych barw. Grafikę można interpretować jako całościową scenę życia miasta lub zbiór scen z życia wielu jego mieszkańców.

Skompletowanie tego kolorowego zgiełku będzie prawdziwym wyzwaniem i przyniesie niesamowitą satysfakcję oraz ponad metrową reprodukcję grafiki tego artysty!