„Twój Vincent” – film pędzlem malowany

W jednym z kanałów telewizyjnych można właśnie oglądać polsko-brytyjski film animowany o Vincencie Van Goghu „Twój Vincent”.

Film opowiada o życiu i tragicznej śmierci  holenderskiego postimpresjonisty, którego pejzaże, scenki rodzajowe, autoportrety własne lub znajomych wieśniaków należą do najbardziej rozpoznawalnych  obrazów  na całym świecie.

„Twój Vincent”otrzymał nominację do Złotych Globów 2018  oraz Oscarów 2018 w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany.

Jest złożony z około 65 000 obrazów malowanych na płótnie farbą olejną przez 100 malarzy wg. oryginalnych obrazów Van Gogha.

Patrzymy na ekran i przed oczami przesuwają się nam fragmenty ze 125 oryginalnych obrazów , animacja zachwyciła widzów już na seansie przedpremierowym.

Po oglądnięciu „Twojego Vincenta” mamy ochotę wybrać się do Muzeum Van Gogha w Amsterdamie gdzie znajduję się największa kolekcja obrazów, rysunków i słynnych listów do  brata .

Możemy również stworzyć  domową galerię  obrazów układając puzzle z  dziełami  Vincenta VanGogha.

Sklejamy  ułożony obraz specjalnym klejem, po  oprawieniu mamy gotową dekorację ścienną.

Rumuńska firma D-Toys specjalizująca się w produkcji puzzli ze słynnymi obrazami posiada w swojej kolekcji najsłynniejsze reprodukcje dzieł   Van Gogha:
– Nocna kafejka
– Kościół w Auvers
– Gwiaździsta noc
– Irysy
– Gwiaździsta noc nad Ronem
– Kwitnące drzewo migdałowca
Elementy puzzli   D-Toys  maja różne kształty więc mamy dodatkową frajdę przy układaniu nie powtarzających się elementów.

Dzieła van Gogha możemy również znaleźć na  Nanopuzzlach z firmy Akena.
Z maleńkich elementów wielkości 6 x 8 mm , wpisanych na listę Guinnessa, tworzymy niebanalną mozaikę z obrazów „Słoneczniki”, ” Siewca” oraz  „Autoportret „artysty.