Romero – malarz pięknych kobiet

Hiszpański malarz Vicente Romero Redondo urodził się w Madrycie w 1956 roku jako najstarszy z czterech synów. Od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie sztuką, tworząc szkice i karykatury kolegów i nauczycieli w każdej szkole, do której uczęszczał (specyfika pracy ojca sprawiła, że uczył się w wielu różnych miastach w całej Hiszpanii). Rodzice chłopca przewidywali, że poświęci swoje życie malarstwu, rzadko było go można bowiem spotkać bez ołówka i szkicownika w ręku.

Rodzina wróciła do Madrytu, gdy Vicente miał 15 lat. Wtedy też chłopak spełnił swoje marzenie i rozpoczął studia w High School for Art San Fernando, najbardziej prestiżowej szkole artystycznej w Hiszpanii (studiował tam Salvador Dali w latach 1922-1926). W pierwszych latach poświęcił się przede wszytskim rzeźbiarstwu, ale wkrótce zrozumiał, że tylko malując może wyrazić całą swoją wrażliwość. W 1982 roku ukończył kierunek malarstwa z wyróżnieniem. Potem spędził kilka lat pracując na ulicy. Może nie był to najbardziej komfortowy, ale na pewno najskuteczniejszy sposób doskonalenia technik malarskich. Tworzył głównie pastelowe portrety w nadmorskich wioskach wzdłuż wybrzeża hiszpańskiego, a także na Teneryfie, Majorce i Ibizie. Pod koniec lat osiemdziesiątych Romero i jego żona osiedlili się na wybrzeżu Costa Brava. To właśnie w tym regionie (tu urodził się też Dali) rozpoczął się nowy etap jego artystycznego życia.

Jego umiejętności i pasja w połączeniu z cudownymi krajobrazami i światłem Morza Śródziemnego pozwoliły udoskonalić indywidualny styl artysty, dla którego tematem przewodnim stały się intymne sytuacje życia codziennego. Od wczesnych lat 90. obrazy Romero były pokazywane w indywidualnych wystawach w Hiszpanii, Francji i Portugalii.

Dziś jego dzieła przedstawiające głównie piękne kobiety w niecodziennym świetle możemy podziwiać również na puzzlach, które w swej ofercie ma m.in. internetowy sklep ArtPuzzle.