Natura w Twoim domu, czyli kwiaty na puzzlach

Kwiaty jako organy generatywne roślin musiały koewoluować z owadami je zapylającymi. I tak, przez tysiące lat przystosowując się do anatomii zapylaczy, wykształciły niesamowitą różnorodność struktury i kolorów, stając się najpiękniejszymi naturalnymi ozdobami istniejącymi na świecie. Czyż nie wygląda wspaniale bukiet świeżych tulipanów na kuchennym stole? Czy nie milej się pracuje, gdy w kącie biurka żółcą się rozkosznie wnętrza margerytek? Co świadczy lepiej o uczuciu niż wspaniały bukiet burgundowych róż? Kwiaty są doskonałą ozdobą, jednak słynna znawczyni przyrody ze Świata Dysku Terry’ego Pratchetta, babcia Weatherwax, doszła pewnego dnia do wniosku, że gdyby matka natura chciałaby, by kwiaty były zrywane, rosłoby ich zdecydowanie więcej! Należy przyznać jej rację, jako że obecnie kwieciste łąki zastępujemy szarymi blokowiskami i miejsc, gdzie można znaleźć kwiatów powodzie jest coraz mniej. Wiąże się to ze stopniowym wymieraniem gatunków rzadkich roślin. Jak zatem cieszyć się widokiem piękna kwiatów bez niszczenia natury?

źródło: https://www.art-puzzle.pl/

Moda na łąki

Kwiatowe wzory na tkaninach takich jak firany, zasłony, narzuty, pościel, a przede wszystkim ubrania są niezwykle popularne. Cóż jest bardziej kobiecego niż umajona stokrotkami sukienka na wiosnę? Jak cudnie jest paradować w głębokiej czerwieni a’ la Makowa Panienka ze starej bajki dla dzieci! Kwiatowe wzory nigdy nie wychodzą z mody, bo piękno kwiatów nie przeminie nigdy. Ewolucja o to zadba. Kwiaty muszą być piękne, by spełniały swoją funkcję wabienia owadów. A łąka na pościeli da poczucie bliskości z naturą bez niszczenia jej.

Genialni twórcy nadchodzą z odsieczą

Motywy kwiatowe i roślinne są utrwalone również w sztuce wielu wybitnych artystów. Królują zwłaszcza w secesji, nurcie w którym tworzyli Józef Mehoffer, Gustav Klimt czy Alfons Mucha. Gdzież znajdziemy piękniejszy hołd oddany naturze niż w mehofferowskim „Dziwnym ogrodzie”! Wspaniałe lilie, irysy, rumianek cieszą oko i wywołują tęsknotę za spokojnym łonem natury. Czymże jest namiętność „Pocałunku” Klimta wobec bogactwa wzorów kwiatowych na sukni tej całowanej kobiety? Czyż jest coś na tym świecie, co lepiej ozdobiłoby urodę dam przedstawionych na portretach Muchy niż kwiatowe girlandy? Twórcy tych wspaniałych obrazów dają nam możliwość adorowania natury w domowym zaciszu bez ingerencji w nią.

Złóż sobie kwiaty

Dobra wiadomość jest taka, że można kwiatowe ozdoby zdolne ożywić każde wnętrze złożyć sobie samodzielnie! Doskonałym rozwiązaniem dla zaspokojenia potrzeb estetycznych i twórczych jest wybór puzzli. Różnorodność jest ogromna. Korzystając z oferty sklepu internetowego ArtPuzzle można poskładać sobie obrazy wybitnych artystów czy zdjęcia natury. Wzorów, kolorów, stylów jest wystarczająco, by trafić w gusta najbardziej wymagających puzzlomaniaków o zamiłowaniu do kwiatów. Raz poskładany obrazek można podkleić klejem specjalistycznym i oprawić w antyramę. I voila! Trwała bioozdoba upiększa dom! Nie tylko trwa znacznie dłużej niż bukiet kwiatów, ale daje też wielopoziomową satysfakcję. Taką związaną z poczuciem dbania o środowisko, taką związaną z poczuciem dbania o wystrój wnętrza, w końcu taką związaną z przyjemnością charakterystyczną dla układania puzzli – widok szybkiego progresu podczas układania i wspaniałego efektu po rozwiązaniu łamigłówki.

Nie czekaj zatem ani chwili dłużej! Poskładaj sobie własną łąkę!