Kwiatowe układanki

Kwiaty Jane

Chociaż kwiaty to bardzo typowy motyw obrazów i większość z nas malowała je w szkole na lekcjach plastyki, to pod pędzlem lub ołówkiem mistrza mogą się stać prawdziwym dziełem sztuki.

Różowa kolekcja
źródło: http://www.art-puzzle.pl

Jane Crowther będąca znaną autorką kocich obrazów prawdopodobnie nie zasiądzie w loży kwiatoznawców w Klubie Wielkich Malarzy, ale jej kompozycje z wazonami pełnymi kwiatów z pewnością cieszą oko. Artystka ta znana jest z pięknych grafik wykorzystywanych we wzornictwie i pojawiających się na kubkach, pocztówkach i oczywiście puzzlach!

Po udanej serii z kotami, firma Heye proponuje nam serią kwiatową. W tej kwietnej serii mamy do dyspozycji trzy tytuły. Pierwszy z nich, to “Niebieska waza”. Jest to szybki zestaw składający się z 500 kawałków i przedstawia mieszaninę błękitnych niezapominajek i chabrów oraz żółtych kaczeńców i żonkili. Gotowa kompozycja daje nam obraz w rozmiarach 50 x 35 centymetrów. Dalej mamy obraz “Waza z kwiatami”. Przedstawia on bukiet polnych kwiatów w różnych tonach fioletu, a to wszystko włożone w purpurową wazę. Trzecim tytułem jest “Różowa kolekcja” będąca kompozycją różnych głów kwiatowych o owalnym kształcie. Oba te tytuły składają się z 1000 kawałków i po ułożeniu mają większe rozmiary. Na tych obrazach, jak na wszystkich dziełach wspomnianej artystki, możemy zobaczyć małego zielonego owada. Jest to artystyczna forma podpisu Jane Crowther.

Do urody tych grafik z pewnością nie trzeba przekonywać. Układanie ich będzie samą przyjemnością. I może być ciekawą alternatywą dla fali antystresowych kwiatowych kolorowanek.