Puzzle Schmidta – powrót w wielkim stylu!

Firma Schmidt Spiele powstała na początku XX wieku i jest obecnie jednym z najlepszych producentów gier i puzzli. Początki, jak to z reguły początki, były skromne i nic nie zapowiadało międzynarodowego sukcesu małej firmy zabawkarskiej założonej w niewielkim garażu w Monachium przez Josefa Friedricha Schmidta.

Sukces w kratkę

Okazało się, że Josef miał niebywały talent i stworzył gry, które zrewolucjonizowały branżę, m.in. grę planszową, która była masowo produkowana od 1914 roku: Mensch ärgere Dich nicht! W praktycznie niezmienionej formie gra jest z powodzeniem sprzedawana do dziś. Wraz z tą klasyczną grą wprowadził na rynek szeroką gamę gier rodzinnych i dziecięcych, zabawek pluszowych, książek, no i oczywiście puzzli, które od lat są znane nie tylko w Niemczech, ale również w innych częściach Europy i na całym świecie.

Niestety niespodziewanie biznes zbankrutował w 1997 r., a fenomenalne puzzle Schmidta zniknęły na jakiś czas z rynku. Do momentu, kiedy firma została kupiona przez „Blatz-Gruppe”, która „wskrzesiła” markę, utrzymując znaną przez wszystkich nazwę”Schmidt Spiele”.

Dzięki temu dziś puzzle Schmidta znowu są dostępne i miejmy nadzieję, że będą cieszyć kolejne pokolenia puzzlomaniaków.

Najwyższa jakość prosto z Niemiec

Jak zwykle bogata oferta Szmidta obejmuje puzzle odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, od 10 do 3000 elementów. To, co jednak jest wyjątkowe i niezmiennie zachwyca wszystkich amatorów układania puzzli to jakość wykonania.

Puzzle Schmidt Spiele powstają wyłącznie z najwyższej jakości, a jednocześnie przyjaznej dla środowiska, płyty obrazowej. Ma ona grubość aż 2,25 mm, co przy zastosowaniu specjalnego systemu tnącego, sprawia, że ​elementy są idealnie dopasowane, a puzzle po ułożeniu nie rozpadają się. Warto również dodać, że płyta pokryta jest dodatkowo matową, antyodblaskową powłoką, która nie tylko ułatwia układanie, ale również sprawia, że gotowe ułożone obrazy prezentują się o wiele lepiej na ścianie.

Co nowego?

Projekty Schmidta znane są szczególnie ze scenicznych, dzikich i zabawnych przedstawień. Jak zwykle, wybór jest na tyle szeroki, że każdy puzzlomaniak znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie oczywiście puzzli z dziełami takich twórców jak Anne Geddes, Colin Thompson, Kinkade czy John Rattenbury. Czy uda nam się je kupić w Polsce? Najnowsze projekty Schmidta właśnie dotarły do sklepu ArtPuzzle. Przyjrzyjmy się, na co możemy liczyć:

1. Na zatracenie się w zaczarowanym świecie prosto ze znanych bajek

2. Podziwianie fantastycznej panoramy miasta i wzięcie udziału w naprawie niesamowitych budynków

3. Magiczną podróż w górę dzięki balonowi o zdumiewających kolorach i wzorach

4. Jeśli kochasz przyrodę, możesz przenieść się w jednej chwili w najpiękniejsze miejsca na ziemi

5. Gdy wszystko inne ci się znudzi, wsiądź na statek, podnieś żagle i płyń, dokąd zamarzysz

Oczywiście zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą puzzli Schmidta znajdującą się pod linkiem: https://www.art-puzzle.pl/schmidt. Naprawdę warto, gdyż nieczęsto zdarzają się tak wizualnie zdumiewające puzzle. Idealnie nadają się do oprawienia i powieszenia na ścianach tak, aby wszyscy mogli je zobaczyć.