Puzzle dla podróżnika

O tym, że lato i puzzle to połączenie wręcz doskonałe już pisaliśmy – to właśnie wakacje przecież kojarzą się nierozłącznie z relaksem. A przy tej ulubionej rozrywce najbardziej odpoczywają wszyscy puzzlomaniacy! Jakie puzzle wybierają latem? Podróżnicze!

Puzzle podróżnicze to prawdopodobnie najbardziej popularne zestawy świata – kupić je można właściwie w każdym sklepie z zabawkami czy księgarni. Są dosłownie wszędzie! Niestety, w wielu wypadkach trafiamy na raczej kiczowate landszafty przedstawiające najbardziej znane miejsca świata w najbardziej typowy świata, ze szczególnym wskazaniem baśniowego do przesady Zamku Neuschwanstein oraz nieśmiertelnej Wieży Eiffela.

A przecież wiele firm specjalizujących się w produkcji świetnej jakości puzzli w swojej ofercie ma zdecydowanie bardziej interesujące zestawy! Daleko szukać nie trzeba – wystarczy odwiedzić znakomity sklep ArtPuzzle, gdzie znaleźć można prawdziwe puzzlowe podróżnicze perełki.

Najciekawsze zestawy w sam raz dla puzzlomaniaka-podróżnika na rynek wypuściła niemiecka firma Ravensburger. Do swojej kolekcji wybiera ona niekoniecznie najbardziej znane miejsca na świecie, próbując pokazać, że podróże to coś więcej, niż odhaczanie na swojej liście paryskiej wieży, rzymskiego Koloseum, Statui Wolności w Nowym Jorku czy Wielkiego Muru Chińskiego.

źródło: http://www.art-puzzle.pl

Doskonałym tego przykładem jest niesamowity zestaw z widokiem na Kirkjufell. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Islandii – „Góra Kościelna”, bo tak nierzadko jest określana, znajduje się na północnym wybrzeżu i od lat jest jednym z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc na półwyspie Snæfellsnes. Ta „Islandia w miniaturze” to bowiem region, który może pochwalić się nie tylko typową dla północy architekturą, ale także spaniałymi krajobrazami i dziewiczą przyrodą. Kirkjufell, choć mająca ledwie 463 m. n.p.m robi niesamowite wrażenie – stoi bowiem zaraz przy plaży i otoczona rzekami i wodospadami przypomina palec wyrastający prosto z ziemi.

Wybierając puzzle na lato warto więc sięgać po zestawy inspirujące, intrygujące. To dzięki nim poznamy świat nie wychodząc z domu!