Nakarm szare komórki puzzlami Wasgij?!

Podróżując przez świat puzzli, można spotkać wiele ciekawych układanek. Te z naturą, z bohaterami filmów i gier albo ze znanymi dziełami malarskimi. Dla laików kompletowanie takich obrazów może zdawać się mało pociągające. O gustach trudno dyskutować, chociaż my puzzlowicze i tak wiemy swoje. Istnieją jednak pewne puzzle, które nikomu nie mogą się wydać nudne – to puzzle Wasgij?!.

Wasgij jest napisanym na wspak słowem Jigsaw (ang. puzzle). Jest to produkt holenderskiej firmy Jumbo przełamujący typową formę układanek. Ich wyjątkowość polega na tym, że w przeciwieństwie do zwykłych puzzli nie wiemy, co znajdziemy w środku. Na wieku pudełka nie mamy bowiem gotowego celu naszej układankowej podróży. Jest tam tylko wskazówka do tego, co mamy ułożyć.

Ten rodzaj układanek dzieli się jeszcze na cztery podkategorie: Imagine, Destiny, Mystery i Original. Ta ostatnia kategoria pokazuje nam pewne postacie patrzące na obrazek, który mamy ułożyć i po ich żartobliwych reakcjach musimy zgadnąć, co powstanie. Destiny ukazuje nam pewną scenę, a my musimy wymyślić, co wydarzy się tam po pewnym czasie. Mystery podobne jest do Destiny, jednak zmiana nie jest tutaj podyktowana upływającym czasem, ale powstaje pod wpływem jakiegoś niespodziewanego wydarzenia. Najbardziej kreatywne są puzzle z kategorii Imagine. Przykładami jej są puzzle “What if?”, po których ułożeniu dowiemy się “co by było, gdyby”. Innym przykładem są “Back to” czyli powrót do przeszłości.

Nie ma co się dziwić, że puzzle te zawładnęły umysłami doświadczonych puzzloukładaczy. Ciekawe wyzwanie i dużo dobrego humoru, to bardzo dobry materiał na puzzle. W dodatku są to puzzle bardzo ćwiczące nasz umysł, a w końcu kto nie chce mieć sprawnego mózgu? Seria ta wciąż jest poszerzana przez firmę Jumbo i można ją znaleźć w sklepie internetowym Art-Puzzle.pl.