Wielkie wyzwanie Krośnianina

Układanie puzzli traktować można tak jako rozrywkę, jak i wyzwanie. Dla wielu może być i jednym i drugim! Szczególnie widać to z opowieści puzzlomaniaków, którzy zdecydowali się podjąć tytaniczne wysiłki i wziąć na warsztat jedne z najliczniejszych zestawów dostępnych na rynku. Ich historie warte są opowiedzenia – stanowią bowiem inspirację dla tych, którzy tego typu przedsięwzięcia mają jeszcze przed sobą.

Puzzlomaniakiem, któremu warto poświęcić odrobinę uwagi, jest Rafał Klin mieszkający w Krośnie. Postanowił on ułożyć jeden z największych zestawów świata, czyli niesamowicie wymagające puzzle „Dzika przyroda”. Ta gigantyczna układanka, która powstaje po złożeniu w jedną całość aż 33 600 elementów przedstawia najbardziej znane afrykańskie zwierzęta – dostojne słonie, zgrabne żyrafy, zabawne hipopotamy, fascynujące flamingi, mądre małpy i wiele, wiele innych.

Ułożenie tego puzzlowego giganta, jak można dowiedzieć się dzięki rzeszowskiej redakcji Gazety Wyborczej, trwało sporo czasu. Pan Rafał potrzebował na to aż dwie zimy. Układał właściwie codziennie – każdego dnia poświęcał im dwie, czasem trzy godziny. Poświęcanie czasu na puzzle zimą ma zresztą sporo sensu – w okresie tym mamy zwykle więcej czasu popołudniami, rzadko bowiem decydujemy się na aktywności na zewnątrz. Podczas przygody z „Dziką przyroda” pomagał mu jego 9 letni syn.

Krośnianin jest zapalonym puzzlomaniakiem od dzieciństwa. Jak przywołuje, pierwszy zestaw, który samodzielnie ułożył przedstawiał wizerunek psa. Składał się z 500 elementów, co z całą pewnością było wyzwaniem dla dziecka! Nic więc dziwnego, iż wyrósł na miłośnika puzzli, który szuka w nich przede wszystkim ekscytacji.

 Raczej nie zwracam uwagi na tematykę puzzli, bardziej interesuje mnie ilość elementów

– opowiada dziennikarzom.

Co pan Rafał zamierza zrobić z układanką? Jak na razie nie wiadomo. Nie jest w stanie powiesić jej w domu – nie ma wystarczająco dużej wolnej powierzchni! Dlatego też układanka została podzielona na 80 części i sklejona. I tak czekać będzie na ponowne złożenie. Ściany więc zdobią mniejsze zestawy – a w tym 18 tysięczna!