Niepodległość świętowana puzzlami!

Puzzle to świetne medium upamiętniania pewnych miejsc lub wydarzeń – bardzo często pełnią funkcje suwenirów, nierzadko wykorzystywane są przez instytucje promujące miasta lub ważne postaci. Nic więc dziwnego, iż właśnie puzzle postanowili wykorzystać miejscy urzędnicy z Kościerzyny, którzy za pomocą puzzli świętować będą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kościerzyna zdecydowała się kreatywnie podejść do kwestii tegorocznych obchodów odzyskania niepodległości. Wspólna zabawa, której motywem przewodnim staną się puzzle, potrwa przez cały rok. W trakcie organizowanych przez miasto wydarzeń, mieszkańcy będą mieć szansę zebrania elementów, które po złożeniu zamienią się w specjalny, patriotyczny obrazek. Będzie to mały kościerzak ubrany w narodowe barwy.

Aby złożyć obrazek w całość niezbędne jest zdobycie wszystkich dwunastu elementów układanki. Części rozdawane będą podczas wszystkich organizowanych przez Magistrat wydarzeń. Każda osoba, której uda się zdobyć wszystkie elementy, mogą liczyć także na specjalne upominki.

Jak twierdzą przedstawiciele urzędu, wykorzystanie puzzli na potrzeby setnego już Dnia Niepodległości, było ich wspólną inicjatywą.

 Pomysł narodził się podczas spotkania ze wszystkimi dyrektorami naszych jednostek. Zrobiliśmy burzę mózgów. Padło wiele pomysłów, jednym z nich były właśnie puzzle. Wszystkim się spodobał, więc przystąpiliśmy do jego realizacji

– wyjaśnia Ewa Chmielecka, naczelnik wydziału rozwoju Urzędu Miasta w Kościerzynie, relacjonując prace nad projektem.

Pierwsze wydarzenie, podczas którego będzie można zdobyć element układanki odbędzie się już wkrótce – w pierwszą niedzielę lutego. To tego dnia, Kościerzyna upamiętniać będzie dzień, w którym do miasta wkroczyły wojska Hallera. Element odebrać będzie można w trakcie Mini Rajdu Kaszubskiego. Aby to zrobić, należy udać się do Punktu Informacji turystycznej w Muzeum Ziemi Kościerskiej. Ostatnim wydarzeniem, będą uroczystości związane ze Świętem Niepodległości.