Heye i Turnowsky wiedzą jak robić piękne puzzle

Nowy rok to nowe puzzle! Taką filozofią kierują się niemal wszyscy producenci, którzy odnawiają swoją ofertę i poszerzają o nowe, ciekawe zestawy. Tak zrobiła między innymi niemiecka firma Heye, która w swoich produktach nie boi się sięgać po intrygujące motywy. Poszukując inspiracji, nawiązali współpracę z jedną z najbardziej interesujących marek zajmujących się produkcją luksusowych papierów.

Chodzi o markę Turnowsky, która powstała w 1940 roku w Tel Avivie. Jest ona doskonale znana wszystkim poszukującym oryginalnych, niezwykłych i intrygujących materiałów papierniczych. W swojej ofercie mają oni przede wszystkim kartki okolicznościowe, pocztówki, kalendarza oraz papeterię. Nie są to jednak zwykłe przedmioty – każdy z nich zaprojektowany jest z niezwykłą starannością i elegancją.

źródło: http://www.art-puzzle.pl

Turnowsky w swoich projektach porusza się po cieniutkiej linii oddzielającej design i sztukę. Inspiracji szukają także w modzie najwyższych lotów. Zespół projektantów tworzący niepowtarzalne wzory oraz motywy z całą pewnością może szczycić się okiem do detalu oraz doskonałym zrozumieniem koloru, materiałów oraz świetną techniką wykonania.

I właśnie te piękne, wibrujące kolorami motywy pojawiły się w najnowszej ofercie firmy Heye. Producenci puzzli sięgnęli po najmodniejsze ostatnio w designie motywy natury. W wykonaniu projektantów artystów firmy Turnowsky czerpią one garściami ze sztuki Dalekiego Wschodu – tak wyborem motywów, jak i sposobem ich opracowania. Pięknym tego przykładem są dwa zestawy z oferty Heye: „Ptaki i kwiaty” oraz „Pawie i motyle”. Te przepiękne puzzle o gorących, intensywnych barwach stanowią małe dzieła sztuki. A zgrabne sylwetki ptaków, bogate wzornictwo wzmacniają ich dekoracyjność. Puzzle te spodobają się więc przede wszystkim osobom rozkochanym w barwach i wzorach – z powodzeniem bowiem po złożeniu stanowić mogą ozdobę ścian.

Nowe puzzle Heye zakupić można w sklepie art-puzzle.pl czyli ulubionym miejscu każdego puzzlomaniaka.