Jak ułożyć największe puzzle na świecie?

Wildlife puzzle Educa

Najlepiej wspólnymi siłami. Wydawałoby się, że im więcej układających, tym krótszy czas układania, ale ta zasada nie zawsze działa. Oto ciekawy eksperyment, w którym główną rolę odgrywają puzzle Educa „Wildlife”.

Wszystko zaczęło się dokładnie rok temu. Amerykański sklep z puzzlami Puzzled mieszczący się pod Gatlinburg w stanie Tennessee zamówił największe na świecie puzzle.

Puzzle firmy Educa „Wildlife” to największa na świecie produkowana seryjnie układanka, która składa się z 33 600 elementów. Po ułożeniu obrazka puzzle mają wymiary: 570 x 157 cm!

Właściciel sklepu z puzzlami, Pete Jucker, postanowił, że układanka nie będzie tylko kurzyć się na półce i czekać na śmiałka, który ją ułoży, lecz należy ją ułożyć w sklepie. Do zadania zaprosił właściwie każdego, kto tylko odwiedzi jego sklep. Co więcej wszystko zostało dokładnie sfilmowane odpowiednią kamerą. Każdy dzień układania został nagrany i umieszczony w internecie. Oto relacja z 31 maja 2014 roku, w którym otworzono pierwszy z dziesięciu worek z puzzlami „Wildlife”:

Po 48 dniach, czyli 17 lipca udało się ułożyć pierwszą część puzzli:

Projekt trwa nadal i kolejni klienci pomagają ukończyć największe na świecie puzzle. W tej chwili trwają prace nad czwartym workiem z puzzlami. Oto relacja z 26 maja br., czyli z 360 dnia trwania eksperymentu:

Jak myślicie, ile jeszcze zajmie im układanie puzzle? A może ktoś wybiera się, by pomóc Amerykanom w projekcie? Wszystkie relacje z poszczególnych dni można zobaczyć na stronie właściciela sklepu.