Puzzle z artystyczną duszą

Painting by Kay Lamb Shannon

Kay Lamb Shannon to utalentowana artystka, której prace zwróciły uwagę producentów puzzli. Malownicze chatki z drewna, żywe kolory i niemal fotograficzna jakość to właśnie to, czego potrzeba by stworzyć układankę doskonałą.

Malownicze sceny

Na obrazkach tworzonych przez Shannon znajdują się nostalgiczne sceny z ery wiktoriańskiej, takie jak małe, drewniane chatki, kobiety w pięknych sukniach czy bawiące się wesoło dzieci. Prace są barwne, lecz jednocześnie spokojne. Przyjemna dla oka stylistyka okazała się przyciągająca nie tylko dla miłośników sztuki; jej potencjał odkryli także producenci puzzli.

Początek przygody z puzzlami

Współpraca z Shannon zaczęła się w momencie, gdy jeden z jej obrazów sprzedano pewnej japońskiej firmie. Na podstawie dzieła wykonano puzzle o dużych walorach estetycznych. Jakiś czas później, autorka sama dostrzegła, że na rynku układanek mogłaby znaleźć swoją niszę. Zwróciła się więc do swego licencjodawcy z prośbą o kontakt z kilkoma wydawcami puzzli. Na odzew nie trzeba było czekać.

Dziś, Shannon pracuje dla dwóch producentów: Bits and Pieces oraz SunsOut. Firmy te prowadzą internetową sprzedaż jej obrazów w formie puzzli o 300, 500 oraz 1000 elementów.