Co mają wspólnego puzzle i malarstwo?

puzzle malarstwo

Miłośnicy puzzli to wielka społeczność. Są wśród niej dzieci, młodzież i dorośli. A ile osób, tyle upodobań. Wielu puzzlomaniaków chętnie sięga do nietypowych projektów, jak np. puzzle-mrówki, puzzle metalizowane itd. Są jednak tacy, którzy preferują klasyczne grafiki. Do tych ostatnich z pewnością zaliczyć można puzzle, prezentujące znane obrazy wielkich malarzy.

Układając puzzle malarstwo z Mona Lisą, Stworzeniem Adama czy Szkołą Ateńską, możemy poczuć się jak artyści, dokonujący reprodukcji. Zabawa w malarstwo pomoże nam wczuć się w rolę twórcy, a dzięki temu lepiej zrozumieć jego sztukę. Współtworzenie niejako „od nowa” klasyki malarstwa jest doskonałym sposobem, aby spojrzeć na świat okiem artysty.

Wieloelementowe zestawy wraz ze szczegółowością obrazów dostarczą nam rozrywki na długie godziny. Nasz umysł będzie czerpał przyjemność z wysiłku, jaki musi włożyć w ułożenie „łamigłówki”, a zmysł estetyczny zostanie zaspokojony. Po skończeniu pracy możemy powiesić nasze dzieło nad biurkiem, żeby co dzień czerpać z niego inspiracje.