Tinga Tinga, czyli puzzle prosto z Afryki

Tinga Tina

Czy mieliście kiedyś tak, że bardzo chcieliście się przenieść do ciepłych krajów? Polska pogoda bywa szara, nużąca, a do tego chłodna. Ale na szczęście jest łatwiejszy sposób na ocieplenie klimatu, niż wyjazd za granicę: prezentujemy puzzle Tinga Tinga.

Edwardo Saidi Tingatinga był tanzańskim artystą malarzem, tworzącym w latach 60-70 ubiegłego wieku. Na jego obrazach znajdziemy przede wszystkim afrykańskie zwierzęta. Nie są one jednak namalowane w zwyczajny sposób. Żyrafy, hipopotamy, zebry i bociany artysta przedstawił w nieco naiwny, dziecinny sposób. Zwierzęta te wyglądają jak z dziecięcej kreskówki, czego dopełnieniem jest niezwykle żywa kolorystyka. Twórca podobno celowo zastosował ten zabieg, ponieważ chciał, aby jego sztuka była doceniana przez szerokie grono odbiorców. Okazało się zresztą, że pomysł ten się przyjął – do dziś istnieje w Tanzanii podobny nurt sztuki, od nazwiska artysty mianowany malarstwem Tinga Tinga.

Graficy z wydawnictwa Heye postanowili przenieść twórczość Edwarda Saidiego Tingatingi na płaszczyznę puzzli. W ofercie firmy jest kilkanaście kolorowych grafik, przedstawiających zwierzęta w swoim naturalnym środowisku – sawannie oraz buszu. Układanie puzzli z tymi radosnymi obrazami na pewno sprawi wiele przyjemności dzieciom oraz dorosłym, a także rozjaśni wnętrze domu każdego puzzlomaniaka.