Baśnie z tysiąca puzzli Josephiny Wall

Jo, Alternatywna rzeczywistość

Malarstwo było jej pisane. Od dziecka uwielbiała rysować i fantazjować. Jej obrazy wciąż odznaczają się dziecięcą wyobraźnię, co nadaje im wyjątkowy baśniowy charakter. W połączeniu z żywą i bogatą kolorystyką to idealny materiał do stworzenia puzzli. Chcesz przejść na drugą stronę lustra, by odkryć nieznane, magiczne światy?

Świat nieskończonej wyobraźni

Obrazy Josephiny Wall wyglądają jak ilustracje do baśni, które są tak fantastyczne, że chyba jeszcze nikt ich nie spisał. Artystka studiowała w Bournemouth and Poole College. Obecnie przeniosła się z Wielkiej Brytanii aż do Australii, gdzie razem z mężem mieszka w Wisteria Cottage.

Na co dzień artystka pracuje w zaprojektowanym przez siebie studio na poddaszu. Jak sama wyjaśnia – piramidalny dach, pod którym tworzy przynosi jej wiele inspiracji. Podobno cały jej dom oraz ogród są przez nią zaaranżowane. Można tam znaleźć motyle, motywy kwiatowe i mnóstwo kolorów, a wszystko namalowane odręcznie przez samą właścicielkę. Skąd Josephina Wall bierze pomysły na tak magiczne obrazy? Trudno jej to wyjaśnić. Inspiruje się obserwacją natury, ale tak naprawdę ściga się z czasem, by nanieść na płótna wszystkie swoje pomysły i obrazy wyobraźni. Znawcy sztuki określają jej styl jako zbliżony do malarstwa surrealistycznego, a także romantyzmu i dorobku prerafaelitów.

Odkryj puzzle Josephiny Wall

Bogate w mistyczne motywy i baśniowe sceny, obfite we wzory i barwy obrazy można znaleźć także na puzzlach. Ich producentem jest włoska firma Mondopuzzle. Największy wybór puzzli z dziełami Josephiny Wall znajdziemy w sklepie z układankami Art-Puzzle.

Artystka często wykorzystuje motywy aniołów:

Jo, Anioł i niebieski ptak
Jo, Anioł i niebieski ptak

Malarka inspiruje się również naturą, która na jej obrazach zawsze rozkwita i jest bardzo bogata:

Jo, Dziewczyna z tęczą
Jo, Dziewczyna z tęczą

Nie może też zabraknąć dziecięcych marzeń:

Jo, Dziecięce marzenia
Jo, Dziecięce marzenia