Jedzie, jedzie dyliżans

puzzle Dyliżans

Nostalgiczne obrazy w kawałkach z urzekającymi, czarownymi scenami miast i wsi to idealny wybór dla miłośników sztuki, historii oraz rzecz jasna – puzzli. W kolekcji firmy Jumbo znajduje się prawdziwa perełka – grafika Antona Piecka zatytułowana „Dyliżans.

Pieck był artystą malarzem oraz grafikiem, któremu jego pełne magii prace – niczym ilustracje baśni – przyniosły ogromną popularność nie tylko w rodzimej Holandii. Charakterystyczne kompozycje wielokrotnie przenoszone były na pocztówki czy kartki kalendarzy, a czar wykreowanego przezeń sielskiego świata sprawił, iż w drugiej połowie XX wieku poproszono go nawet o zaprojektowanie niemal każdego detalu parku rozrywki Efteling w Kaatsheuvel. Znany w całej Europie park pełen jest elfów, krasnoludów i baśniowych postaci powstałych w pracowni Piecka.

Tematem, który podziwiać można na wielu grafikach holenderskiego malarza jest życie niderlandzkiego miasta z początku XX wieku. Na obrazach króluje pełna życia ulica z barwnymi mieszczanami i piękną architekturą. Po kocich łbach dróg z gracją poruszają się dorożki, wozy i dyliżanse. Trudno więc się dziwić, iż jedna z takich scen została przemieniona w prawdziwie nostalgiczne puzzle.

Nad urokliwą sceną „Dyliżansu” z przyjemnością pochylą się wszyscy miłośnicy sztuki układania puzzli. Uliczka malowniczego miasteczka pełna jest interesujących postaci: na pojazd wdrapuje się niezdarnie kobieta – całe szczęście, że pomaga jej dorożkarz oraz młody służący! Pod jej kołami zaś piętrzą się liczne pakunki, które z trudem dźwiga tragarz. Jest powoli przechadzający się woźnica, trzymający za lejce swoje piękne rumaki oraz elegancki dżentelmen zaczytany w gazecie. Tej pełnej życia scenie przyglądają się ciekawscy mieszkańcy starych kamienic. Przy odrobinie wyobraźni nie trudno usłyszeć niecierpliwy stukot końskich kopyt – czekających, aby wreszcie wyruszyć w podróż, pożegnalne okrzyki oraz rozmowę kobiety i mężczyzny skrytych w bramie.

Puzzle firmy Jumbo składają się z 1000 elementów i oczarują każdego, kto ceni sobie wyzwania. Nie codziennie mamy przecież szansę na nostalgiczną podróż w czasie!