Nowości Ravensburgera z 2016 roku: puzzle Silhouete

puzzle Silhouette ravensburger

Każdy producent puzzli przygotowuje na nowy rok kilka świeżych produktów. Wśród nowinek na 2016 rok w ofercie pojawiła się seria puzzli zatytułowana Silhouette. Skąd wziął się pomysł na puzzle-sylwetki?

Jeśli chcesz na chwilę odpocząć od puzzli lub szukasz pomysłu na kreatywną zabawę z dziećmi, to spróbuj stworzyć portret w stylu Silhouette.

Wystarczy wziąć kartkę papieru i umiejscowić ją w ramce lub w taki sposób, by była sztywno rozpięta. Następnie prosimy naszego modela, którego portret będziemy chcieli odmalować, aby usiadł po jednej stronie kartki. Bierzemy lampę i świecimy na niego w taki sposób, aby cień padł na papier. Teraz przystępujemy do działania i miękką kredką lub węgielkiem odrysowujemy kontury twarzy. Następnie należy wyciąć sylwetkę i nakleić na czarny (lub kolorowy papier). Gotowe! Tak powinien wyglądać wasz portret Silhouette:

sylwetka

Albo tak:

sylwetka batman

Wśród nowości 2016 od Ravensburgera znajdziemy serię puzzli Silhouette, które przedstawiają charakterystyczne motywy słynnych miast. Kształt puzzli odpowiada sylwetkom najbardziej rozpoznawalnych budynków, zabytków itp. W związku z tym układając puzzle Nowy Jork, nasza układanka będzie miała kształt statuy wolności. Jeśli wybierzemy Paryż, to oczywiście puzzle przybiorą postać wieży Eiffla.

wieża EifflaW zależności od sylwetki obrazka, puzzle są podzielone na ok. 1000 kawałków. Paryż w kształcie trójkątnej wieży ma 960 elementów, ale na przykład Londyn z sylwetką Big Bena zawiera 1155 kawałków.

Oprócz słynnych miast i znajdujących się w nich zabytków, Ravensburger przygotuje zapewne inne motywy. Już teraz znajdziemy sympatycznego delfina, a w jego sylwetce cały oceaniczny, barwny świat.