Puzzle na każdą okazję

grafika współczesna

Puzzlomaniaków jest wielu i z pewnością tyle samo jest preferencji, co do stylów układanek. Jednym podobają się puzzle z humorystycznymi, kolorowymi grafikami. Inni z kolei wolą zestawy, przedstawiające piękno dzikiej natury; jeszcze inni preferują puzzle z nowoczesnymi, nieszablonowymi dziełami sztuki. Producenci starają się na szczęście odpowiadać na potrzeby miłośników tej formy rozrywki, proponując im zestawy z coraz ciekawszymi ilustracjami.

Wylać renifera z kąpielą

Oprócz „standardowych” puzzli, można znaleźć także takie, które tworzone są specjalnie na jakąś okazję. W tym momencie do sklepów wchodzą np. puzzle świąteczne, których bohaterem najczęściej jest nikt inny, jak święty Mikołaj. Graficy przedstawiają go w różnych humorystycznych sytuacjach (widzieliście kiedyś, jak Mikołaj próbuje skłonić renifera, żeby szybciej wyszedł z wanny? Prezenty same się przecież nie rozwiozą).

Puzzle dobre bez okazji

Jeśli ktoś nie przepada jednak za atmosferą świąt, wśród świeżych propozycji znajdzie też takie puzzle, które spokojnie mogłyby wisieć na ścianie przez cały rok. Z pewnością nadają się do tego nowoczesne wariacje graficzne, przedstawiające znane postaci (np. Audrey Hepburn). Funkcję tę bardzo dobrze spełnią także puzzle z największymi miastami świata, narysowanymi w stylistyce pop-art. Miłośnicy martwej natury chętnie ułożą też puzzle z kwiatami. Ci natomiast, którzy od martwej przyrody wolą żywą, świetnie poczują się w otoczeniu ogromnych puzzli panoramicznych, przedstawiających dziki świat nieokiełznanych sił natury.

Zwierzęta zawsze na topie

Producenci puzzli nie zapomnieli oczywiście o zaspokojeniu potrzeb tych, którzy szczególnymi względami darzą zwierzęta. Metalizowane srebrną lub złotą folią układanki z kotami, rysowanymi przez utalentowaną Rosinę Wachtmeister, będą idealnym prezentem nie tylko na gwiazdkę, ale także bez okazji. Zwolennicy trochę większych pupilów mogą podziwiać mieszkańców sawanny lub morskich głębin.

Wygląda na to, że puzzlomaniacy zawsze będą mieli w czym wybierać. I dobrze, bo układanie puzzli to wspaniała rozrywka, która nigdy się nie znudzi.

1 Comment

Add Yours

Comments are closed.