Gibson świętuje Międzynarodowy Dzień Puzzli

To już! 29 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Puzzli – święto każdego puzzlomaniaka. A że w tym roku dzień ten przypada w niedzielę, nic powstrzyma nas od spędzenia choć kilku przyjemnych chwil z ulubioną układanką. Dla tych, którzy takowej nie mają, specjalny zestaw przygotowała na tę okazję firma Gibson – pionier i puzzlowy potentat z Wielkiej Brytanii.

Świąteczne puzzle zostały zaprezentowane zainteresowanym kilka dni temu – ich powstanie związane jest bowiem z rozstrzygnięciami konkursu fotograficznego, który firma Gibson ogłosiła w zeszłym roku. Jego zwycięzcą okazała się być Louise Asekokhai – o wygranej zadecydowało jury składające się z product managerów firmy. Nagrodzona fotografia jest wyjątkowo urzekająca – to krajobraz Cadgwith Cove, fragmentu niezwykle malowniczej wioski rybackiej wraz z wybrzeżem pełnym łódek, która zachwyca różnorodnością kolorów oraz prostotą.

– Puzzle to jądro działalności naszej firmy – podkreśla Kate Armitage, przedstawicielka Gibsona – Dlatego właśnie, przy okazji obchodzenia Dnia Puzzli, chcieliśmy zaoferować oddanym miłośnikom puzzli coś, co wyszło spod ich własnej ręki. Zdjęcie jednego z puzzlomaniaków układane więc będzie przez tysiące innych.

Fotografia wykonana przez Louise doskonale nadaje się na artystyczne puzzle – zadbała bowiem o to Emma Ball, artystka współpracująca z firmą Gibson. Jej wyjątkowy styl, lekka kreska oraz romantyzm idealnie pasują do widoczku z Cadgwith Cove. Rezultat jej pracy jest nie tylko uroczy i przyciągający wzrok, ale także szalenie przyjemny do układania.

Obraz wyczarowany przez Emmę Ball z fotografii Louise Asekokhai zamieniona została w zestaw puzzli składający się z 500 elementów. „Wioska rybacka” – bo tak został nazwany – została dołączona do kolekcji puzzli prezentowych, które prezentują wybrane krajobrazy Wielkiej Brytanii. Kupić go można w sklepach na Wyspach oraz internecie.

Ci, którym do Wielkiej Brytanii jednak daleko, puzzle idealne na Międzynarodowy Dzień Puzzli znaleźć mogą także w Polsce. Bo czego jak czego, ale wspaniałych zestawów, szczególnie w sklepach internetowych z puzzlami, nam na pewno nie brakuje!