Wybieramy się do zoo!

funky zoo

Zbliża się lato, częściej więc mamy kontakt z przyrodą. W upalne dni warto nie tylko wybrać się nad rzekę czy łąkę, ale także odwiedzić zoo – szczególnie z dziećmi, choć i dla dorosłych może to być niezapomniane przeżycie. A gdyby tak ułożyć puzzle z egzotycznymi zwierzętami? Przedstawiamy Wam “Funky Zoo” – serię zabawnych obrazków o zwierzętach z Afryki i nie tylko.

Wycieczka do zoo

Większość ogrodów zoologicznych jest do siebie całkiem podobna. Możemy zobaczyć tam zwierzęta z różnych części świata, a różnice między jednym a drugim zoo są subtelne – w jednym są żyrafy, w innym ich nie ma, ale są za to pingwiny. Nie brakuje też takich zwierząt, na które możemy natknąć się w Europie, jak sowy, kozice czy niedźwiedzie. Mieszanka gatunków z różnych regionów i klimatów robi naprawdę niezwykłe wrażenie – zwłaszcza na kimś, kto jest w zoo po raz pierwszy w życiu. Ale co by było, gdyby w każdym zoo umieścić zwierzęta z tylko jednego zakątka świata?

Od Egiptu po Arktykę

Zwiedzanie zoo skutego lodem byłoby wspaniałym przeżyciem, podobnie jak wizyta w ogrodzie afrykańskim, egipskim, arktycznym czy leśnym. W rzeczywistości trudno o coś takiego, lecz w puzzlach nie ma ograniczeń! Z Funky Zoo możemy przenieść się do każdego z powyższych miejsc – i to bez wychodzenia z domu. Miłośnicy historii starożytnej chętnie sięgną do zestawu “Zoo pod piramidami”, by udać się na wodną przejażdżkę wśród hipopotamów i krokodyli. Ci, którym przeszkadza egipskie słońce, ukojenie znajdą układając zestaw “Zoo zimą”. Może wśród arktycznych zwierząt znajdzie się grupka czterech pingwinów komandosów? “Afrykańskie zoo” spodoba się tym, którzy niezbyt lubią się “rozdrabniać” – na puzzlowej sawannie mieszkają tylko duże zwierzęta – żyrafy, słonie, lwy. A co z miłośnikami fauny europejskiej? I dla nich coś się znajdzie. W “Leśnym zoo” nietrudno natknąć się… na przykład na łosia.

Dla tych, którym Funky Zoo przypadło do gustu, mamy dobrą wiadomość – za jednym razem można nabyć w dobrym sklepie z puzzlami zestaw z wszystkimi czterema układankami. Nie dość, że przyciąga on bardzo atrakcyjną ceną (w zestawie jest taniej), to dzięki niemu nie musimy wybierać, którą spośród czterech układanek wolimy. Każda z nich jest bowiem wyjątkowa i ciężko byłoby poprzestać na jednej.