Na wakacje z van Haasterenem

Grafiki Jana van Haasterena nikomu, kto choć raz przeglądał ofertę puzzli firmy Jumbo przedstawiać nie trzeba. Ten znakomity ilustrator oraz twórca jednych z najbardziej rozpoznawalnych puzzlowych grafik świata to artysta obdarzony tak niezwykłym poczuciem humoru, że jego kompozycje to ciągłe odkrywanie co zabawniejszych motywów i śmieszniejszych postaci. To wprost wyśmienite puzzle na rodzinne wakacje!

Puzzle z ilustracjami stworzonymi w pracowni tego wyjątkowego holenderskiego artysty to zawsze wielka przygoda. Zamieszkałe przez niezwykle humorystycznych bohaterów, którzy uczestniczą w jeszcze bardziej humorystycznych scenach są idealnym wyborem dla rodzin, które uwielbiają wspólne układanie. Wybierając więc zestaw na wakacyjny urlop, warto zastanowić się nad stworzonymi przez Haasterena puzzlami, przygotowaliśmy nasz subiektywny ranking 5 układanek idealnych na wakacje!

Miejsce 5 – Dziki spływ

Wakacje to przede wszystkim czas przygód i wielkich wypraw! Wiedzą o tym doskonale bohaterowie zestawu Dziki spływ, którym chyba nikt nie zazdrości wątpliwej przyjemności spływania w dół bardzo, ale to bardzo zatłoczonej rzeki.

Miejsce 4 – Szaleństwo na koncercie

Wolne dni to także doskonały moment na to, aby udać się na wymarzony koncert, posłuchać ulubionej muzyki, podziwiać grających na scenie artystów. No chyba, że trafimy na festiwal podobny do tego, który narysował Van Haasteren. Tu pierwsze skrzypce gra niekoniecznie zespół lekko podstarzałych panów…

Miejsce 3 – Złapać kota

Ta komiczna układanka w ofercie firmy Jumbo pojawiła się w 2017 roku. Tysiąc elementu po złożeniu przedstawia scenę, w której niezwykle zrelaksowany kot doprowadza do szału prawdopodobnie wszystkie psy w niezwykłym mieście. Zabawny tumult wściekle złych psiaków oraz jeszcze bardziej zdenerwowanych właścicieli oraz przyglądający się tej scenie mieszkańcy to po prostu modelowy van Haasteren!

Zwariowana olimpiada
źródło: http://www.art-puzzle.pl/

Miejsce 2 – Zwariowana Olimpiada

Lato to także czas Igrzysk Olimpijskich i choć akurat jesteśmy w rok po ostatnim tego typu wydarzeniu, warto przypomnieć sobie te emocje układając humorystyczną wizję Igrzysk powstałą w wyobraźni Jana van Haasterena. A na stadionie olimpijskim dzieje się wiele – może wręcz zbyt wiele!

Miejsce 1 – Rozgardiasz w parku

Puzzle te to idealna ilustracja przeludnienia. Zielony, letni park jest tłem dla dziesiątek postaci, które w piękne, letnie popołudnie postanowiły udać się na relaks wśród przyrody. W tłumie dopatrzeć można się młodej pary wraz z rodziną, którzy postanowili sfotografować się pośród drzew, starszego pana na wózku przerobiony w zaprzęg ciągnięty przez dalmatyńczyka, dzięki któremu może swobodnie uciec pielęgniarce oraz zapalonych tenisistów. A to zaledwie ułamek tego wszystkiego, co zobaczycie na obrazku!