Przy układaniu puzzli można się uśmiechnąć

heye puzzle

heye puzzleUkładanie puzzli to dobra zabawa dla wytrwałych i cierpliwych. Co zrobić, żeby była ona jeszcze ciekawsza, a do tego zapewniała nie tylko rozrywkę, ale i uśmiech na twarzy? Wszystko zależy od tego, co układamy, a jeśli jest to zabawny obrazek układanie staje się jeszcze przyjemniejsze.

Prym wiedzie niemiecki producent puzzli, firma Heye, który stworzył kolekcję humorystycznych układanek. Na obrazkach znajdziemy zabawne scenki, przedstawiające zwierzęta i ludzi w różnych niecodziennych sytuacjach, a wszystko w komicznej formie i ciekawej, artystycznej plastyce. Heye puzzle zebrał twórczość współczesnych grafików takich jak: Mordillo, Michael Ryba, Marino Degano, Rosina Wachtmeister czy Roger Blachon. Co ciekawe firma Heye posiada w ofercie szeroki wybór puzzli w tematyce gotyk i fantasy.

mrówki puzzle

Według mnie ciekawszy wydaje się pomysł innego producenta. Firma Akena wydała zestawy puzzli, zawierające grafiki włoskiego rysownika Fabia Vettori. Jego szalone mrówki zajmują się wieloma rzeczami i są przy tym bardzo pracowite. Mrówki budują piramidy, tną drzewo w tartaku, wychodzą na wieżę Eiffla, zwiedzają europejskie miasta, grają w golfa i piłkę nożną, jeżdżą na nartach, grają na fortepianach, organizują turnieje rycerskie, zdobywają szczyty i katedralne wieże wokół całych Włoch oraz pracują na komputerach. Włoskie puzzle Le Formiche (mrówki) są w Polsce dostępne m.in. w sklepie internetowym Art Puzzle.

Puzzle humorystyczne to także dobry sposób na prezent, lub gdy chcemy zachęcić kogoś do puzzlomaniactwa. Zabawne obrazki i szalone mrówki świetnie sprawdzą się przy wspólnej grze z dziećmi, gdyż dużo bardziej zaabsorbują ich uwagę niż realistyczne motywy.