Nie zgaduj, co widzisz – ułóż przyszłość

wasgij zakupy

Przedstawiamy dwie nowości z serii Wasgij, czyli nietypowych puzzli firmy Jumbo: „Opieka nad dziećmi” i „Zakupowy szał”. Co mogło się wydarzyć na tych obrazkach? Tego dowiecie się dopiero po ułożeniu puzzli.

Puzzle Wasgij to znane na świecie układanki produkowane przez Jumbo, w których zabawne rysunki nieoczekiwanie zmieniają się po ułożeniu. Cały problem polega na tym, że gracz nie wie, co układa. Zwykle posiłkujemy się obrazkiem znajdujacym się na pudełku, ale w przypadku Wasgij to tylko drobna wskazówka. Puzzle Wasgij dzielą się na cztery grupy: Original, Mystery, Destiny oraz What if…

Opieka nad dziećmi to nie łatwe zadanie

wasgij opiekaPierwsza z puzzlowych nowości to „Opieka nad dziećmi” (‚Childcare’) z kategorii Mystery, czyli co stanie się za chwilę. To oznacza, że obrazek po ułożeniu przedstawia nieoczekiwane zdarzenie, które doprowadzi do pewnej katastrofy. Rysunkowa grafika już teraz przedstawia kiepską sytuację, a opiekunki zdecydowanie nie radzą sobie z przypilnowaniem chmary rozbawionych dzieciaków. Za chwilę może być tylko gorzej. To puzzle numer 11 z tej grupy, zawierają 1000 elementów, a obrazek po ułożeniu ma wymiary 50×70 cm.

Ogarnie cię szał zakupów

wasgij zakupyNumer 15 z serii Destiny to puzzle „Zakupowy wstrząs” (‚Shopping Shake Up!’). Ta grupa puzzli Wasgij oznacza, że układany obrazek przedstawia sytuację z odległej przyszłości. W tym wypadku na rysunku z pudełka widzimy lokalny sklepik i tłumek sąsiadów robiących zakupy. Za ladą krzątają się subiekci i nikomu się nie spieszy. Zakupy to nawet czas na ploteczki. Po ułożeniu puzzli zobaczymy, co się stanie, gdy mały sklepik zastąpi duży supermarket i jak wtedy będą wyglądać zakupy. Ten zestaw również posiada 1000 kawałków.

Nowości puzzlowe można kupić na Art-puzzle.pl już za 48 zł. Po zakupie warto odwiedzić stronę wasgij.co.uk, gdzie znajdziemy kilka wskazówek, jak ułożyć puzzla Wasgij.