Kreskówki na puzzlach

Heye

HeyeJeśli ktoś uważa, że przy układaniu puzzli można się nieźle zanudzić, to radzę, aby zaczął od puzzli kreskówkowych. Jest to specyficzny rodzaj obrazków, traktujących świat z lekkim dystansem.

Dlaczego z dystansem? A czy ktoś widział żeby na boisku znajdowało się kilkudziesięciu malutkich piłkarzy, z których każdy próbuje trafić do bramki własną piłką? Albo Paryż widziany z poziomu dachu – dokładniej dachówek, gołębi, drutów, rynien, okiennic, kabli… i wieży Eiffla? Albo tysiąc miniaturowych marynarzy wyskakujących do wody z wielkiego statku? No właśnie. Puzzle wyglądają mniej więcej tak, jak obrazki z cyklu „Gdzie jest Wally?” Chyba już wiecie o co chodzi. Zabawa z nimi z pewnością jest niesamowitą frajdą; trzeba tylko uważać, aby nie pogubić elementów…

puzzle Heye

Jednym z wydawnictw mających w swojej ofercie takie puzzle jest Heye, niemiecka firma, zajmująca się dystrybucją kalendarzy, notebooków i właśnie puzzli. Początkowo ich oferta skierowana była tylko do fanów karykaturalnych kreskówkowych scenek, lecz później wprowadzono także „poważniejsze” grafiki. Wśród autorów tychże grafik można znaleźć artystów takich jak Mordillo, Hugo Prades, Victoria Francés, czy Rosina Wachtmeister. Oprócz tego, na puzzlach Heye znajduje się także wiele fotografii artystycznych. Wszystkie obrazy wykonane są profesjonalnie i w najlepszej jakości, dlatego jest z czego wybierać.