Długa wycieczka do zoo

Funky zoo Heye

Z pewnością każdy choć raz był w zoo. Znajdują się tam zwierzęta z każdego zakątka globu. Nie inaczej jest w puzzlowym świecie, chociaż wyprawa po takim zoo mogłaby przysporzyć znacznie więcej emocji.

Kreskówkowe zwierzaki

W końcu nie często widzi się słonia czytającego gazetę lub niedźwiedzia polarnego uprawiającego łyżwiarstwo figurowe. Humorystycznych sytuacji, których nigdy nie spodziewalibyśmy się po zwierzętach jest tu znacznie więcej. Każde miejsce na obrazku jest zajęte przez dosyć nietypowo zachowujące się zwierzęta, zapracowaną obsługę i rozbawione, a niekiedy przerażone tłumy odwiedzających.

Black Forest - Heye

Funky zoo to aż 4 obrazki

Serię Funky zoo stworzył znany i lubiany grafik Marino Degano, od lat współpracujący z firmą Heye. Charakterystyczne dla niego są śmieszne postaci z wielkim nosem. Na cykl składają się cztery obrazki, każdy przedstawia inny dział ogrodu zoologicznego. Są to:

  • zoo afrykańskie (African Habitat),
  • czarny las (Black Forest Habitat),
  • polarne zoo (Polar Habitat),
  • zoo pod piramidami (Nile Habitat).

Obrazki przedstawiają scenkę główną, czyli miejsce, w którym mieszkają zwariowane zwierzaki i ścieżki wypełnione odwiedzającymi.

Polar Habitat - Heye

Puzzle można łączyć

Pojedynczy zestaw puzzli ma wymiary po złożeniu 50×70 cm i składa się z 1000 elementów. Jednak rysownik oraz wydawca puzzli postanowili wprowadzić pewną innowację. Puzzle Heye można ze sobą połączyć i w ten sposób stworzyć całe zoo. Wówczas powstanie obraz (co nietrudno obliczyć) o długości 280 cm!

Funky zoo pod piramidami

Zapraszamy do długiej wędrówki po tym niezwykłym świecie zwierząt, stworzonym przez Marino Degano.