Co można ułożyć z puzzli 3D?

puzzle 3d

puzzle 3dPuzzle przestrzenne to alternatywa dla tych, którzy znudzeni są układaniem płaskich obrazków. Wydawać by się mogło, że ułożenie trójwymiarowych konstrukcji jest znacznie łatwiejsze, tymczasem okazuje się, że to tylko pozory, choć i tak wszystko zależy od poziomu trudności.

Najmniejsze układanki zawierają tylko kilka elementów. Dla zaawansowanego puzzlomaniaka brzmi to jak bułka z masłem, jednak puzzle 3D wymagają znacznie więcej wyobraźni i przestrzennego myślenia niż się wydaje. Przez to nawet te najprostsze układanki mogą nam chwilę zająć. Powszechnie znane są puzzle stworzone z drewnianych elementów. Zwykle przedstawiają one słynne budowle pojazdy lub zwierzęta. Interesujące jest składanie puzzli, z których można złożyć dinozaury. Przypomina to trochę pracę paleontologa, gdyż pojedyncze elementy wycinane są na kształt kości tych prehistorycznych gadów. Dodatkową atrakcją drewnianych puzzli jest to, że po ułożeniu można je pomalować według własnego uznania. Dla specjalistów poleca się puzzle, z których można złożyć obiekty architektoniczne. Te bardziej skomplikowane wymagają znacznie więcej wyobraźni niż tradycyjne, płaskie puzzle. Efekty tych układanek są niezwykłe, a pomysłowość producentów nie zna granic. Można sobie złożyć wieże, zamki, a nawet mosty.

Istnieją puzzle 3D których pojedyncze elementy wyglądają jak klocki, niektóre stworzone są z kilku dużych, gotowych elementów, które wystarczy tylko połączyć. Ich głównym celem nie jest sam proces układania, lecz efekt końcowy. Co ciekawe produkowane są puzzle przestrzenne, których elementy wycinane są w kształcie płaskich układanek, ale dopiero po ich odpowiednim złożeniu wyrastają trójwymiarowe budowle.

Przy tego typu układankach najbardziej istotna jest dbałość producentów o szczegóły, przez co konstrukcje wyglądają jak prawdziwe, tylko w pomniejszeniu. W ten sposób każdy może pobawić się w architekta i tworzyć na nowo istniejące zabytki.