Wasgij, czyli trenuj mózg na wspak

wasgij christmas

W życiu każdego puzzlomaniaka pojawiąją się chwile, w których tradycyjne puzzle to za mało. Jeśli szukacie czegoś zupełnie innego oraz pragniecie ucieczki od codziennej rutyny, to mamy dla Was coś wyjątkowego!

Na początek warto zapoznać się z tajemniczo brzmiący słowem – “Wasgij”. Wystarczy przeczytać je od tyłu i zagadka rozwiązana – “jigsaw” to nic innego, jak angielska nazwa puzzli. Właśnie w tej przewrotnej nazwie kryje się  cała filozofia stojąca za nimi. Aby ułożyć te nietypowe puzzle musimy działać niejako na opak. Nic nie jest takim jakim się wydaje, a obrazek umieszczony zwyczajowo na pudełku jest tylko wskazówką, swoistą zagadką, której rozwiązanie pomoże nam ułożyć puzzle. W zależności od wariantu po ułożeniu powstanie obrazek, który w określony sposób nawiązuje do motywu na pudełku.

Wasgij  Original to zabawa polegająca na ułożeniu tego, co się widzi i jak na to reaguje jeden z bohaterów obrazka na pudełku. Prawda, że pomysłowe?! 🙂
Wasgij Destiny to z kolei podróż w czasie. Musimy użyć wyobraźni i przenieść bohaterów do przyszłości.
Wasgij Mystery to chwila przed katastrofą, a ułożenie puzzli pozwoli odkryć nam jej konsekwencje.
Na koniec Wasgij Imagine, czyli najnowszy wariant prezentujący najbardziej pokrętne ścieżki wyobraźni.

Jak widać, jest z czego wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie. Nic więc dziwnego, że puzzle “Wasgij” odniosły spory sukces – nie tylko wśród doświadczonych miłośników tej rozrywki szukających nowych wrażeń, ale też wśród nowych adeptów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że za projektem od strony wizualnej stoi bardzo mocna grupa artystów. Jednym z nich jest Graham Thompson specjalizujący się w serii “Mystery”. Jak sam twierdzi, najbardziej przypadł mu do gustu zupełny brak ograniczeń i aspekt humorystyczny. Kolejnym rysownikiem jest James Alexander słynący z serii “Love to Hate” tworzonej wcześniej dla firmy Jumbo. Na koniec można wymienić jeszcze Billa Houstona współpracującego z producentami “Wasgij” już od 2014 roku. Te niesamowite układanki można kupić w sklepie internetowym z puzzlami.