Puzzle Wasgij – wesoła łamigłówka dla całej rodziny

Co to są puzzle Wasgij i co jest w nich takiego wyjątkowego? Na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się one od standardowych układanek. Ale kiedy już zasiądziemy do zabawy, w mig zorientujemy się, w czym cały szkopuł. A gwarantujemy, że warto zainteresować się tematem, bo rozrywka jest naprawdę wyśmienita.

Puzzle na opak

Zacznijmy od nazwy. Co to takiego “wasgij”? Cóż, wytłumaczenia na pewno nie znajdziemy w żadnym słowniku świata. Wystarczy jednak zgłębić tajniki tych niecodziennych puzzli, żeby szybko zorientować się, w czym rzecz: otóż Wasgij to nic innego, jak odwrócone angielskie słowo “jigsaw” oznaczające właśnie puzzle, układankę itd. Ale dlaczego właściwie napisane jest ono odwrotnie? A! I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Cała układanka Wasgij polega bowiem na tym, że obrazek, który widzimy na opakowaniu, nie jest tym, który musimy ostatecznie ułożyć. Mamy tu więc niejako do czynienia z czymś “na opak” – i tu właśnie znajdziemy odniesienie do odwróconego nazewnictwa.

Zagadkowa historyjka

Puzzle Wasgij przypominają nieco zabawę w rozwiązywanie zagadki – czy to kryminalnej, czy jakiejkolwiek innej. Scenka widoczna na pudełku stanowi bowiem jedną z wielu podpowiedzi, mających doprowadzić nas do rozwiązania – którym jest oczywiście obrazek, jaki musimy ułożyć. Trudno jednak układać puzzle bez żadnego wzoru, bo po prostu nie mamy pojęcia, jaki ma być efekt końcowy. Wasgij to więc wyjątkowo wymagające zestawy, które z pewnością docenią nie tylko dzieci i młodzież, ale także (a może przede wszystkim) dorośli. Zabawne historyjki, których dotyczy cała zagadka i wesołe, rysunkowe obrazki to tylko atrakcyjny dodatek ubarwiający naszą rozrywkę. Układając Wasgij nie sposób więc się nudzić.

Umysłowy trening

Ogromny wybór tych puzzli znajdziemy m.in. w sklepie Art-Puzzle. Możemy wybierać spośród różnorodnych zagadek, związanych najczęściej z określonym miejscem: np. sklepem spożywczym czy domem; wiele zestawów dotyczy jednak także sytuacji, takich jak kradzież, konkurs pieczenia czy nawet… opieka nad dziećmi. Do każdej z zagwozdek ułożymy ciekawe i zaskakujące rozwiązanie. Puzzle Wasgij to niesamowita rozrywka dla całej rodziny. Zachęcamy do spróbowania swoich sił w tym intrygującym treningu dla mózgu.