Trening dla umysłu, czyli puzzle inne niż wszystkie

wasgij puzzle

wasgij puzzleWielu z nas dba o swoją kondycję fizyczną, przestrzega higieny oraz stara się zdrowo odżywiać. Wszystko po to, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i mieć dobre samopoczucie. Niewiele osób jednak wie, że z taką samą pieczołowitością powinniśmy dbać o… nasz umysł. To, czy nasz mózg działa sprawnie, wpływa na całe mnóstwo ważnych procesów, na czele których można wymienić na przykład pamięć. Jak jednak ćwiczyć umysł i co to właściwie znaczy? Jeśli chcemy, żeby nasze ciało było sprawniejsze, idziemy na rower, basen, albo siłownię. Okazuje się, że aby zadbać o kondycję naszego umysłu również nie musimy sięgać daleko. Wystarczą nam na przykład puzzle.

Coś dla twardych zawodników

Układanie puzzli, nawet tych najbardziej standardowych, świetnie wpływa na rozwój naszej wyobraźni oraz wspomaga inne ważne procesy umysłowe. Ci jednak, którym znudziły się zwykłe zestawy, poszukują często nowych wrażeń. Pragnienie znalezienia czegoś nowego nierzadko łączy się właśnie z chęcią wyćwiczenia swego mózgu. Takim osobom, jak również wszystkim innym, którzy jeszcze tego nie próbowali, polecamy sięgnięcie do niezwykle interesującego rodzaju puzzli – Wasgij.

Puzzle z niespodzianką

Odwrócone angielskie „Jigsaw” stanowi idealną propozycję dla maniaków wszelkich łamigłówek, zwłaszcza tych, chcących pokonywać bariery własnego umysłu. Puzzle Wasgij nie należą bowiem do zwyczajnych układanek. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj wiemy, co układamy, posiłkując się obrazkiem na opakowaniu. Tutaj sprawa wygląda jednak zupełnie inaczej. Ilustracja, którą mamy przed oczami, obrazuje najczęściej postaci, które patrzą na to, co właśnie układamy… Oznacza to, iż sami nie wiemy, jaki będzie końcowy efekt. Musimy więc maksymalnie wysilić swoją wyobraźnię oraz zaprząc umysł do wyczerpującej pracy. Gwarantujemy jednak, że warto, ponieważ satysfakcja związana z uporaniem się z Wasgij jest nieprzeceniona. Nawet więcej – jest uzależniająca.