Puzzle dla najmłodszych z rybką MiniMini

rybka-mini-mini-figle

Chcesz odciągnąć swojego malucha od telewizora? Pokaż mu jego ulubionych bohaterów z kanału MiniMini+ w wersji papierowej. Od niedawna można kupić książeczki z kolorowankami i układankami, w których główna rolę gra Rybka MiniMini.

Rybka MiniMini to logo i znak rozpoznawczy stacji telewizyjnej MiniMini+, która emituje kreskówki i bajki dla najmłodszych dzieci. Włączenie telewizora i posadzenie przed nim malucha to proste rozwiązanie, by zająć go czymś na chwilę. Jednak na dłuższą metę o wiele lepiej zadbać nie tylko o spokój i zajęcie czasu, ale także o umiejętności dziecka. W tym celu można skorzystać z ulubionych postaci, które najmłodszy widz poznał już na ekranie.

Takim produktem jest książeczka wydana przez Zieloną Sowę. Zawiera ona przygody małej złotej rybki MiniMini oraz jej nowych przyjaciół: delfina Psotka, kałamarnicę Plamkę, płaszczkę Kropeczkę i ślimaka Pląsika. Publikacja zawiera kolorowe historyjki, kolorowanki, a także puzzle. W ten sposób dzieci kształtują swoją wyobraźnię, bo nie mają gotowych ruszających się obrazków jak w TV oraz zdobywają umiejętności poznawcze, manualne i motoryczne.

rybka-mini-mini-przyjaciele

Produkt jest dostosowany i przeznaczony dla dzieci w wieku do 5 lat, przez co potrzebna jest pomoc rodziców, zwłaszcza podczas układania puzzli. Dzięki temu możemy budować więź z dzieckiem i obserwować, jak się rozwija. Książeczki świetnie przygotowują dzieci do wizyty w przedszkolu ze względu na opowiadane w nich historie i tematy. Na serię Rybka MiniMini składają się cztery książeczki:

  • „Przyjaciele” – tu mała Rybka poznaje nowych znajomych
  • „Figle” – wszyscy przyjaciele spędzają czas na wspólnej zabawie
  • „Urodziny” – Rybka MiniMini organizuje swoje przyjęcie urodzinowe i dostaje prezent
  • „Wakacje” – wesoła gromadka wybiera się w podróż po rafie koralowej