Układanie puzzli na czas – konkurs

puzzle konkurs

Prawie 150 osób wzięło udział w konkursie układania puzzli na czas w amerykańskiej miejscowości North Platte. To jedna z największych takich imprez, która odbywa się już od 10 lat. Dochód uzyskany z wpłat uczestników przeznaczono na wsparcie działalności miejskiej biblioteki.

Dyrektorka biblioteki publicznej w North Platte, Cecilia Lawrence, nie kryje radości z powodu popularności tej imprezy. Lawrence przyznała, że za każdym razem ludzie z innych bibliotek pytają, jak zorganizować taki konkurs, by cieszył równie dużym powodzeniem. A czy wy znacie jakieś polskie konkursy układania puzzli, które przyciągają rzesze puzzlomaniaków?

W zmaganiach w North Platte wzięło udział 91 drużyn, składających się z uczniów, studentów i dorosłych osób w różnym wieku. Największą grupą są uczniowie szkół, którzy rywalizują najbardziej zaciekle, a różnice w czasie układania obrazków liczone są w sekundach. Zespoły składają się z dwóch lub czterech osób, ale w konkursie można brać udział także indywidualnie.

Każdy gracz musiał zapłacić 50 dol. wpisowego, które zasiliło konto North Platte Public Library Foundation. W sumie zebrano 4,500 dol., a pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie działalności biblioteki lub budowę nowego obiektu. O najważniejszych konkursach układania puzzli powstał nawet film dokumentalny Wicker Kittens: